Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Prečo Spojené štáty prehrajú vojnu s Ruskom

www.slovanskenoviny.sk/rss Nikdy ma neprestane udivovať všadeprítomná viera, že americká armáda je lepšia ako ktorákoľvek iná na tejto planéte. Na akom základe je založená táto viera? USA sa nezapojili do skutočnej vojny od Kórey. Nikto z americkej armády nemá ŽIADNE skúsenosti s konfliktmi vysokej intenzity. — Will Schryver, vojenský analytik Ak Spojené štáty zavedú jadrový „dekapitačný“ útok na Rusko, […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Nikdy ma neprestane udivovať všadeprítomná viera, že americká armáda je lepšia ako ktorákoľvek iná na tejto planéte. Na akom základe je založená táto viera? USA sa nezapojili do skutočnej vojny od Kórey. Nikto z americkej armády nemá ŽIADNE skúsenosti s konfliktmi vysokej intenzity. — Will Schryver, vojenský analytik

Ak Spojené štáty zavedú jadrový „dekapitačný“ útok na Rusko, ktorý zabije prezidenta Putina a jeho generálov, Rusko má zavedený záložný systém, ktorý automaticky vykoná odvetu. Systém Mŕtva ruka je navrhnutý tak, aby zbieral údaje zo senzorov roztrúsených po celom Rusku o radiácii, teple a seizmickej aktivite potvrdzujúcej jadrový úder. Ak systém nedostane pokyny od moskovského veliteľského centra v danom časovom období, systém autonómne odpáli 4 000 taktických a strategických medzikontinentálnych balistických rakiet na Spojené štáty, ktoré zabezpečia úplné zničenie krajiny a spálenie stoviek miliónov Američanov. . Odkaz Moskvy je jednoduchý: „Aj keď preventívny útok zlikviduje našich vodcov, naša ‚mŕtva ruka‘ vás všetkých aj tak zabije. Dead Hand, Planet Report

Väčšina Američanov naďalej verí, že Spojené štáty zvíťazia v konvenčnej vojne s Ruskom. Ale tak to jednoducho nie je. Pre začiatok, ruská najmodernejšia raketová technológia a systémy protiraketovej obrany sú oveľa lepšie ako tie, ktoré vyrábajú západní výrobcovia zbraní. Po druhé, Rusko môže postaviť armádu viac ako 1 milióna bitkami zocelených bojových jednotiek, ktoré zažili vojnu vysokej intenzity a sú pripravené zaútočiť na akéhokoľvek nepriateľa, ktorému môžu v budúcnosti čeliť. Po tretie, Spojené štáty už nemajú priemyselnú kapacitu, ktorá by sa vyrovnala impozantnej produkcii Ruska v podobe smrtiacich zbraní, delostreleckých granátov, munície a špičkových balistických rakiet. Stručne povedané, ruská vojenská kapacita ďaleko prevyšuje schopnosti USA v oblastiach, ktoré sa skutočne počítajú: špičkové zbrane, vojenská priemyselná kapacita a skúsená pracovná sila. Aby som tento celkový bod uviedol domov, zobral som úryvky z práce troch vojenských analytikov, ktorí tieto záležitosti vysvetľujú podrobnejšie, pričom zdôrazňujú dramatické nedostatky modernej americkej armády a problémy, s ktorými sa pravdepodobne stretne, keď bude čeliť viacerým problémom. technologicky vyspelý a impozantný protivník. Prvý úryvok je z článku Alexa Vershinina s názvom Návrat priemyselnej vojny:

Vojna na Ukrajine dokázala, že vek priemyselnej vojny je stále tu . Masívna spotreba zariadení, vozidiel a munície si vyžaduje rozsiahlu priemyselnú základňu pre zásobovanie – kvantita má stále svoju vlastnú kvalitu… Mieru spotreby munície a vybavenia na Ukrajine môže udržať len rozsiahla priemyselná základňa.

Táto realita by mala byť konkrétnym varovaním pre západné krajiny, ktoré obmedzili vojenskú priemyselnú kapacitu a obetovali rozsah a efektívnosť efektívnosti . Táto stratégia sa opiera o chybné predpoklady o budúcnosti vojny a bola ovplyvnená byrokratickou kultúrou západných vlád a dedičstvom konfliktov nízkej intenzity. V súčasnosti nemusí mať Západ priemyselné kapacity na to, aby viedol vojnu veľkého rozsahu…

Kapacita priemyselnej základne Západu

Víťaz v dlhotrvajúcej vojne medzi dvoma blízkymi mocnosťami je stále založený na tom, ktorá strana má najsilnejšiu priemyselnú základňu . Krajina musí mať buď výrobnú kapacitu na výrobu obrovského množstva munície, alebo musí mať iné výrobné odvetvia, ktoré možno rýchlo premeniť na výrobu munície. Žiaľ, zdá sa, že Západ už nemá ani jedno… V nedávnej vojnovej hre zahŕňajúcej americké, britské a francúzske sily vyčerpali britské sily po ôsmich dňoch národné zásoby kritickej munície… ..

Chybné predpoklady

Prvým kľúčovým predpokladom o budúcnosti boja je, že presne navádzané zbrane znížia celkovú spotrebu munície tým, že na zničenie cieľa bude potrebovať iba jeden náboj. Vojna na Ukrajine spochybňuje tento predpoklad… Druhým zásadným predpokladom je, že priemysel sa dá zapínať a vypínať podľa ľubovôle… Toto bohužiaľ nefunguje pri vojenských nákupoch. V USA je len jeden zákazník pre delostrelecké granáty – armáda. Akonáhle objednávky klesnú, výrobca musí zatvoriť výrobné linky, aby znížil náklady, aby zostal v podnikaní. Malé podniky sa môžu úplne zatvoriť. Vytváranie nových kapacít je veľmi náročné, najmä preto, že zostáva tak málo výrobných kapacít na získanie kvalifikovaných pracovníkov z …. Problémy s dodávateľským reťazcom sú tiež problematické, pretože subdodávateľ môže vyrábať subdodávateľ, ktorý buď ukončí svoju činnosť, so stratou objednávok. alebo prerábky pre iných zákazníkov alebo ktorí sa spoliehajú na diely zo zámoria, prípadne z nepriateľskej krajiny…

Záver

Vojna na Ukrajine ukazuje, že vojna medzi rovesníckymi alebo blízkymi protivníkmi si vyžaduje existenciu technicky vyspelej výrobnej kapacity v masovom meradle v priemyselnom veku … Aby USA pôsobili ako arzenál demokracie na obranu Ukrajiny, musia byť hlavným pohľadom na spôsob a rozsah, v akom USA organizujú svoju priemyselnú základňu… Ak konkurencia medzi autokraciami a demokraciami skutočne vstúpila do vojenskej fázy, potom musí arzenál demokracie najprv radikálne zlepšiť svoj prístup k výrobe materiálu vo vojnových časoch , napr. Návrat priemyselnej vojny , Alex Vershinin, Rusi

Zrátané a podčiarknuté:

Spojené štáty už nemajú priemyselnú základňu ani potrebné zásoby, aby zvíťazili v dlhotrvajúcej vojne medzi dvoma blízkymi mocnosťami. Jednoducho povedané, USA nevyhrajú rozšírenú konvenčnú vojnu s Ruskom.

Takto to zhrnul analytik Lee Slusher v nedávnom príspevku na Twitteri:

…. . USA mali v skutočnosti monopoly na mnohé rozhodujúce schopnosti, ako je presne navádzaná munícia, nočné videnie, globálny úder atď. Myslím si, že absencia konfliktu vysokej intenzity medzi USA a inými národmi mala veľa spoločného s týmito asymetriami. Nebolo potrebné, aby USA nasadili masu, keď ich pokročilé schopnosti – alebo dokonca len ich hrozba – postačovali na dosiahnutie politických cieľov…

Zoznam krajín s pokročilými schopnosťami sa neustále rozrastá. Západné armády a obranné priemyselné základne zároveň naďalej erodujú. Západ vymenil svoje veľké stále armády za spoliehanie sa na butikové americké schopnosti, ktoré boli kedysi rozhodujúce, ale teraz sú čoraz bežnejšie. Západ tak zostal bez technologického náskoku a bez predchádzajúcej vojenskej masy . Tí, ktorí stále veria v americkú vojenskú prevahu, si tieto zmeny neuvedomujú.

Ešte horšie je, že väčšina z nich má karikatúrne podceňované predstavy o ruských vojenských schopnostiach. Neuvedomujú si, že Rusko má technologický náskok aj vojenskú masu. Povesť americkej armády bola na čas zaslúžená, ale všetko sa mení. Lee Slusher @LeeBTConsulting

Zrátané a podčiarknuté: Americkí protivníci – Rusko, Čína, Irán – buď dobehli alebo predbehli USA v pokročilých raketových technológiách, bezpilotných lietadlách (UAV), elektronickom boji, špičkových systémoch protiraketovej obrany atď. – čo postupne zvyšuje paritu medzi štátov a zároveň končilo obdobie vojenskej nadvlády USA. Americké storočie sa rýchlo blíži ku koncu.

Prejdime k vojenskému analytikovi číslo 2, Willovi Schyverovi, ktorý vyvodzuje podobné závery ako Vershinin, ale z trochu iného uhla. Pozrite si to:

Som presvedčený viac ako kedykoľvek predtým, že USA NEDOKÁŽU získať vzdušnú prevahu nad Ruskom – nie za týždeň; nie o rok. Nikdy. To sa jednoducho nedalo. Bola by to výzva na projekciu logistickej sily, ktorá výrazne presahuje súčasné možnosti armády Spojených štátov.

Americké letectvo by sa ukázalo byť podstatne horšie ako mimoriadne silná a bohato zásobovaná protivzdušná obrana, ktorú postavili Rusi.

Tak ako sa teraz na Ukrajine zostreluje väčšina rakiet GMLRS, rakiet HARMS, rakiet ATACMS a britských striel Storm Shadow, veľká väčšina amerických presne navádzaných rakiet s dlhým doletom by bola zostrelená a USA by veľmi rýchlo vyčerpal svoj obmedzený inventár tejto munície v márnom pokuse premôcť ruskú schopnosť pokračovať v streľbe.

Americké potlačenie nepriateľskej protivzdušnej obrany by sa ukázalo ako nedostatočné na porazenie mimoriadne sofistikovaných, hlboko vrstvených a vysoko mobilných radarov a rakiet protivzdušnej obrany… vojna na Ukrajine jasne ukázala, že všetky druhy západných systémov protivzdušnej obrany sú horšie ako desaťročia staré sovietske systémy S-300 a Buk, ktoré Ukrajina pôvodne nasadila .

A aj keby boli západné systémy impozantné, jednoducho neexistujú v ničom, čo by sa blížilo číslam potrebným na zabezpečenie dôveryhodnej obrany v širokom rozsahu a hĺbke.

Aby sa veci ešte viac skomplikovali, nedostatočný inventár americkej munície a neprekonateľné výrobné obmedzenia by USA umožnili stíhať leteckú vojnu proti Rusku alebo Číne nanajvýš niekoľko týždňov.

Navyše v scenári s vysokou intenzitou boja buď vo východnej Európe, v čínskych moriach alebo v Perzskom zálive by nároky na údržbu amerických lietadiel prevýšili ich blízke zásoby. Miery schopné misie by klesli ešte nižšie, než sú ich notoricky priepastné mierové štandardy.

USA by doslova po niekoľkých dňoch videli v inventári menej ako 10% miery schopné misie pre F-22 a F-35 a nižšie ako 25% miery pre takmer všetky ostatné platformy. Pre Pentagon by to bola obrovská hanba, ale sotva veľké prekvapenie…

Jednoducho povedané, americké letectvo ako celoplošný podnik nebolo možné udržať v kontexte neprípustného regionálneho a globálneho bojiska proti jednému alebo viacerým rovnocenným protivníkom.

Vo východnej Európe by Rusko zničilo základne NATO a zásobovacie trasy. Baltské a Čierne more by sa fakticky stali ruskými jazerami, kam by sa lodná doprava NATO nemohla odvážiť…

Mnohí sú presvedčení, že ide o nepodložené hysterické tvrdenia. Podľa môjho názoru jednoduchá vojenská, matematická a geografická realita situácie diktuje tieto závery a tí, ktorí sa im bránia, sú zvyčajne zaslepení mýtom o americkej výnimočnosti a s ňou súvisiacimi neduhmi do takej miery, že nie sú schopní rozoznať veci ako naozaj sú….

Stále viac som presvedčený, že ak sa USA rozhodnú viesť priamu vojnu proti Rusku, Číne alebo Iránu, vyústi to do vojny proti všetkým trom súčasne.

A to je prekvapivo len jedna z mnohých tvrdých právd, ktoré by mal kult #EmpireAtAllCosts a tí, ktorí súhlasia s jeho klamnými návrhmi, venovať vážnejšiu pozornosť, keď sa stále potácajú smerom k priepasti vojny, ktorú nikdy nemohli vyhrať… Potácanie sa smerom k priepasti, Will Schryver, Substack

Je tu toho veľa na žuvanie, ale v podstate Schryver zvažuje pôsobivú schopnosť ruskej protivzdušnej obrany s americkým „nedostatkom zásob munície a neprekonateľnými výrobnými obmedzeniami“, ktorých kombinácia naznačuje, že americká vojenská ofenzíva by pravdepodobne zmizla skôr, než by spôsobila vážne problémy. poškodenie nepriateľa. Náš vojenský analytik opäť usudzuje, že Spojené štáty nevyhrajú v priamej konfrontácii s Ruskom.

Nakoniec sme vyňali dlhší text od Kita Klarenberga, ktorý je skôr investigatívnym novinárom ako vojenským analytikom. V diele nazvanom Collapsing Empire: China and Russia Checkmate US Military Klarenberg podrobne opisuje to, čo nazýva „neúnavne pochmúrnou analýzou každého aspektu nafúknutej a chátrajúcej globálnej vojnovej mašinérie Impéria“. Ak je pravda čo i len polovica z toho, čo autor hovorí, potom si môžeme byť celkom istí, že eskalácia Spojených štátov s Ruskom je najrýchlejšou cestou k vojenskej katastrofe, ktorá sa nepodobá ničomu, čo svet zažil od pádu Berlína v máji 1945. Pozrite sa :

Dňa 29. júla…. Spoločnosť RAND Corporation zverejnila prelomové hodnotenie stavu národnej obrannej stratégie (NDS) Pentagonu do roku 2022 a súčasnej vojenskej pripravenosti USA…

Jej zistenia sú strohé, neúprosne pochmúrna analýza každého aspektu nafúknutej a chátrajúcej globálnej vojnovej mašinérie Impéria. Stručne povedané, USA „nie sú žiadnym zmysluplným spôsobom pripravené“ na vážnu „konkurenciu“ so svojimi hlavnými protivníkmi – a sú zraniteľné alebo dokonca výrazne prekonané v každej sfére vedenia vojny… celosvetová dominancia Impéria sa považuje za prinajlepšom žalostne neadekvátnu, prinajhoršom za priam ilúziu.

Z Randovej správy:

„Veríme, že veľkosť hrozieb, ktorým USA čelia, je podhodnotená a podstatne horšia… Čína v mnohých ohľadoch predbieha USA… v obrannej produkcii a raste veľkosti ozbrojených síl a čoraz viac sily a je takmer isté, že bude pokračovať. takže …[Peking] do značnej miery negoval vojenskú výhodu USA v západnom Pacifiku prostredníctvom dvoch desaťročí cielených vojenských investícií. Bez výraznej zmeny zo strany USA sa bude rovnováha síl naďalej meniť v prospech Číny.

„USA by mali prinajmenšom predpokladať, že ak vstúpia do priameho konfliktu s Ruskom, Čínou, Iránom alebo Severnou Kóreou, táto krajina bude mať úžitok z hospodárskej a vojenskej pomoci od ostatných … Toto nové usporiadanie národov, ktoré sú proti záujmom USA, vytvára skutočné riziko, ak nie pravdepodobnosť, že konflikt kdekoľvek by sa mohol zmeniť na multi-divadelnú alebo globálnu vojnu…Keďže americkí protivníci spolupracujú užšie ako predtým, USA a ich spojenci musia byť pripravení čeliť osi viacerých protivníci.” Komisia národnej obrany, Rand

Ako sa vo forenzných detailoch uvádza v správe Komisie, Washington by bol v takomto scenári takmer úplne bezbranný a pravdepodobne by bol okamžite porazený… Nie je to len príliš tenké rozmiestnenie po Veľkej šachovnici, čo znamená, že armáde Impéria „chýbajú schopnosti aj kapacity potrebné na to, aby si bola istá, že dokáže odradiť a zvíťaziť v boji.“…

Komisia RAND zistila, že „obranná priemyselná základňa“ Washingtonu je úplne „neschopná uspokojiť potreby vybavenia, technológie a munície“ USA, nehovoriac o ich spojencoch.

Dlhotrvajúci konflikt, najmä na viacerých miestach, by si vyžadoval oveľa väčšiu kapacitu na výrobu, údržbu a dopĺňanie zbraní a munície“, ako je v súčasnosti…

Po celé desaťročia americká armáda „používala špičkové technológie vo svoj rozhodujúci prospech po celé desaťročia“. Tento „predpoklad nespornej technologickej prevahy“ zo strany Impéria znamenal, že Washington mal „luxus na budovanie vynikajúcich kapacít s dlhými akvizičnými cyklami a malou toleranciou voči zlyhaniu alebo riziku“.

Tieto dni sú však už dávno za nami, Čína a Rusko „začleňujú technológiu čoraz rýchlejšie“… .. Americká „obranná priemyselná základňa“ sa dnes rozpadá a je plná nespočetných škodlivých problémov…

Na vyriešenie týchto problémov Komisia vyzýva… na reindustrializáciu USA po rokoch outsourcingu, offshoringu a zanedbávania. Nie je poskytnutý žiadny časový rámec, hoci to bude pravdepodobne trvať desaťročia….

Vstúpili sme do zvláštnej, neskorej etapy impéria, porovnateľnej s glasnosťou Sovietskeho zväzu, v ktorej prvky americkej imperiálnej dôvery s oslepujúcou jasnosťou vidia, že celý hegemonický globálny projekt Washingtonu sa rýchlo a nezvratne potáca smerom k zániku… Kolapsujúce impérium: Čína a Rusko Mat US Military , Kit Klarenberg, Substack

Opäť vidíme tú istú kritiku opakujúcu sa znova a znova :

Nedostatočná priemyselná kapacita, zmenšujúce sa zásoby, „neprekonateľné obmedzenia výroby“ a znížená technologická prevaha. Keď to pridáme k nespočetným logistickým problémom vedenia vojny vo východnej Európe s ad hoc armádou neskúsených dobrovoľníkov, ktorí nikdy boj nevideli, môžeme len dospieť k záveru, že Spojené štáty nemôžu a nezvíťazia v dlhotrvajúcom konflikte s Ruskom.

Napriek tomu Washington pokračuje v odpaľovaní rakiet ATACMS na Rusko (za posledné dva dni bolo vypustených ďalších 13), pričom zjavne verí, že na provokáciu nepríde žiadna odpoveď. Napriek tomu si velenie NATO naďalej robí ilúzie víťazstva tým, že nalieha na preventívne „presné údery“ na ruské územie, pričom víta možnosť priameho požiaru medzi NATO a Ruskom. A aj keď Francúzsko aj Spojené kráľovstvo hrozia rozmiestnením bojových jednotiek na Ukrajinu, pričom si myslia, že neúprosná trajektória vojny sa dá nejako zvrátiť. Je to šialenstvo.

Päť storočí prvenstva prinieslo káder západných elít tak opitých aroganciou, že nie sú schopní vidieť to, čo je všetkým ostatným bolestne zrejmé, že imperiálny model západného vykorisťovania („poriadok založený na pravidlách“) sa rúca a že nový rýchlo vznikajú mocenské centrá.

Teraz sa zdá, že tie isté elity sú pripravené zatiahnuť svet do katastrofálnej tretej svetovej vojny, aby si udržali moc a zabránili iným národom dosiahnuť nezávislosť a prosperitu, ktorú si zaslúžili. Našťastie Washington v tomto úsilí zlyhá rovnako, ako zlyhal pri všetkých svojich ostatných intervenciách z roku 1945. Pretože Spojené štáty už nemajú technológiu, ľudskú silu ani priemyselné kapacity potrebné na víťazstvo vo vojne s Ruskom.

Je to úplne nová loptová hra.

Michael Whitney

O autorovi: Michael Whitney je uznávaný geopolitický a sociálny analytik so sídlom v štáte Washington. Svoju kariéru ako nezávislý občiansky novinár začal v roku 2002 so záväzkom k poctivej žurnalistike, sociálnej spravodlivosti a svetovému mieru. Je vedeckým pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG).

Tento článok bol pôvodne publikovaný na The Unz Review

globalresearch

Príspevok Prečo Spojené štáty prehrajú vojnu s Ruskom je zobrazený ako prvý na .

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »