Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Priamo z Banskej Bystrice: Operácia trvala päť hodín, na stav premiéra čaká aj štáb z Fínska

Od redaktora HN Juraja Búryho z Banskej Bystrice Premiér Robert Fico je po stredajšom atentáte stabilizovaný, ale jeho stav zostáva naďalej veľmi vážny. Momentálne je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti na oddelení ARO vo Fakultnej nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Ráno o tom informoval minister obrany Robert Kaliňák a vedenie zdravotníckej inštitúcie. Operácia […]
Menej ako 1 min. min.

Od redaktora HN Juraja Búryho z Banskej Bystrice

Premiér Robert Fico je po stredajšom atentáte stabilizovaný, ale jeho stav zostáva naďalej veľmi vážny. Momentálne je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti na oddelení ARO vo Fakultnej nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Ráno o tom informoval minister obrany Robert Kaliňák a vedenie zdravotníckej inštitúcie.

Operácia Fica trvala päť hodín a zúčastnili sa jej dva lekárske tímy: traumatologický a chirurgický. Nič konkrétnejšie o jeho zdravotnom stave nie je známe. Lekári, ktorí sa o neho starajú, nemôžu zverejňovať žiadne informácie a na celý proces je uvalené informačné embargo.

Atentát na Fica: Premiér je na ARO. Je v stabilizovanom, no stále vážnom stave, oznámil Kaliňák (ONLINE)

Kaliňák poďakoval všetkým zdravotníkom, ktorí sú v nemocnici. „Stav je naďalej veľmi vážny práve pre komplikovanosť zranení, ale všetci chceme veriť, že sa nám podarí tú situáciu zvládnuť,“ povedal.

„O ostatných udalostiach budeme informovať z Bratislavy,“ zakončil brífing Kaliňák s tým, že žiada novinárov, aby lekárov pri práci nevyrušovali. Na ďalšie správy o zdravotnom stave predsedu vlády čakalo viac než desať mediálnych štábov z Česka, Nemecka, Maďarska, Poľska či Fínska. 

Minister po tlačovke opustil Banskú Bystricu a zamieril do hlavného mesta. O jedenástej hodine sa totiž v priestoroch Úradu vlády uskutoční mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady aj rokovanie vlády.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie