Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Proces s Kočnerom v kauzách Donovaly a Báč sa má začať v auguste

Proces mal pôvodne začať už koncom apríla, súd však evidoval problém s doručením obžaloby jednému z obžalovaných.
Menej ako 1 min. min.

11.6.2024 (SITA.sk) – Súdny proces s podnikateľom Marianom Kočnerom v kauzách známych ako Donovaly a Báč by mal na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici začať v auguste. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, spolu s Kočnerom sú obžalovaní Peter P., Ján F. a tiež Jana Š. Súd vo veci spolu vytýčil štyri termíny pojednávaní, konkrétne na 6., 7., 8. a 15. augusta. Proces mal pritom pôvodne začať už koncom apríla, súd však evidoval problém s doručením obžaloby jednému z obžalovaných.

Prokurátor bývalého Úradu špeciálnej prokuratúry podal ešte v júni 2023 na Špecializovaný trestný súd obžalobu na Kočnera a ďalšie tri osoby pre zločin neodvedenia dane a poistného a ďalšie skutky. Obžaloba sa týka uplatnenia nadmerných odpočtov DPH v sume prevyšujúcej osem miliónov eur súvislosti s predajom nehnuteľností v obci Donovaly medzi viacerými obchodnými spoločnosťami.

„Obžaloba sa týka aj skutku právne posúdeného ako zločin poškodzovania veriteľa v súvislosti s verejnou dražbou golfového areálu pri Báči, kde škoda dosahuje sumy takmer tri milióny eur,” zdôraznila vtedy prokuratúra.

Marian Kočner je právoplatne odsúdený pre falšovanie miliónových televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka ho už po druhýkrát oslobodili, verdikt však nie je právoplatný. Právoplatne oslobodený je Kočner, naopak, vo veci takzvaných „motákov” z väzby.

Viac k témam: Falšovanie zmeniek, golfový rezort, kauza Báč, kauza Donovaly, nadmerné odpočty DPH, Podnikateľ, Súdny proces, Súdy, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk – Proces s Kočnerom v kauzách Donovaly a Báč sa má začať v auguste © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie