Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

RADAR: Udeří velmi silné bouřky, budou se vracet. Hrozí i krupobití, teploty vyletí ke 35 °C

Ve středu bude zpočátku jasno až polojasno, na západě oblačno. Nejvyšší teploty dosáhnou 30 až 35 °C. Od západu postupně přibude oblačnosti a na většině území se vyskytnou přeháňky nebo bouřky, které mohou být i velmi silné. „Velmi silné bouřky budou doprovázeny přívalovými srážkami, nárazovým větrem a kroupami,“ uvedli meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu. „Bouřky se budou nejdříve vyvíjet […]
Menej ako 1 min. min.

Ve středu bude zpočátku jasno až polojasno, na západě oblačno. Nejvyšší teploty dosáhnou 30 až 35 °C. Od západu postupně přibude oblačnosti a na většině území se vyskytnou přeháňky nebo bouřky, které mohou být i velmi silné. „Velmi silné bouřky budou doprovázeny přívalovými srážkami, nárazovým větrem a kroupami,“ uvedli meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu. „Bouřky se budou nejdříve vyvíjet v západní polovině Čech a postupně se budou přesouvat směrem k východu. Přes jedno místo mohou přecházet vícekrát,“ popsal ve vysílání CNN Prima NEWS meteorolog Martin Adamovský.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Hurikán Beryl se dostal v Texasu nad pevninu. Úřady vyhlásily předběžný nouzový stav

Noc na čtvrtek bude oblačná až zatažená, na většině území se očekává déšť nebo přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku se místy ještě budou vyskytovat bouřky, které mohou být i velmi silné. „Na východě budou ještě zpočátku doznívat velmi silné bouřky doprovázeny přívalovými srážkami, nárazovým větrem a kroupami,“ uvedli meteorologové. Od západu budou srážky postupně ustávat a k ránu částečně ubyde i oblačnosti. Ojediněle se vytvoří mlhy. Nejnižší teploty klesnou na 20 až 16 °C.

Situaci ve svém kraji můžete sledovat prostřednictvím radaru:

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii. V případě bouřek místo Radar, blesky rozklikněte kategorii Déšť, bouře a následně Bouře. Na časové ose ve spodní části si pak zvolte den a hodinu, která vás zajímá.

Kvůli silným bouřkám vydali meteorologové na středu a čtvrteční ráno výstrahu druhého stupně. Ta platí od 11 hodin na západě území, kde se bouřky vyskytnou nejdříve. Postupně se budou přesouvat na východ, a proto tam výstraha platí až do čtvrtečních pěti hodin ráno. „Očekává se výskyt velmi silných bouřek doprovázených přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 mm, v opakovaných bouřkách i přes 70 mm, nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h) a kroupami kolem 3 cm,“ napsali meteorologové ve výstraze. Upozorňují, že kvůli zmíněným jevům „je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty a kroupami“.

Pro většinu území je v platnosti také první stupeň výstrahy před vysokými teplotami. Pro některé oblasti platí i druhý stupeň. Teploty totiž překročí 31, respektive 34 stupňů Celsia. „Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata v automobilech zaparkovaných na přímém slunci. Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, starším a nemocným občanům,“ sdělili meteorologové.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy se vyskytnou přeháňky nebo i bouřky. Nejvyšší teploty dosáhnou na 26 až 30 °C, na jihovýchodě až na 32 °C.

Oblačno až polojasno s výskytem přeháněk a bouřek předpovídají meteorologové také na pátek. K večeru od jihozápadu přibude oblačnosti s četnějšími srážkami a místy i velmi silnými bouřkami. Nejnižší noční teploty klesnou na 20 až 16 °C, přes den pak dosáhnou 26 až 31 °C, na jihovýchodě až na 34 °C.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Děsivé záběry z italské vesnice. Potok se změnil v ničivý živel, voda se valila ze skal

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie