Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Rusko plánovalo zavraždiť šéfa nemeckej zbrojovky Rheinmetall, ktorá vyrába zbrane pre Ukrajinu

Americké tajné služby začiatkom tohto roka zistili, že Rusko plánovalo zavraždiť generálneho riaditeľa nemeckého výrobcu zbraní Rheinmetall, ktorý vyrába delostrelecké granáty a vojenské vozidlá pre Ukrajinu. S odvolaním sa na piatich nemenovaných predstaviteľov USA a Západu to vo štvrtok uviedla stanica CNN. Informujeme o tom podľa agentúry Reuters. Sprisahanie s cieľom zavraždiť šéfa Rheinmetallu Armina […]
Menej ako 1 min. min.

Americké tajné služby začiatkom tohto roka zistili, že Rusko plánovalo zavraždiť generálneho riaditeľa nemeckého výrobcu zbraní Rheinmetall, ktorý vyrába delostrelecké granáty a vojenské vozidlá pre Ukrajinu. S odvolaním sa na piatich nemenovaných predstaviteľov USA a Západu to vo štvrtok uviedla stanica CNN. Informujeme o tom podľa agentúry Reuters.

Sprisahanie s cieľom zavraždiť šéfa Rheinmetallu Armina Pappergera bolo jedným zo série plánov ruskej vlády na zabitie čelných predstaviteľov obranného priemyslu po celej Európe, ktorí podporovali vojenské úsilie Ukrajiny, cituje Reuters.

Keď sa o tomto sprisahaní dozvedeli Američania, informovali nemeckú stranu, ktorej tajným službám sa podarilo Pappergera ochrániť a sprisahanie zmariť, uvádza CNN. Vysokopostavený predstaviteľ nemeckej vlády podľa spravodajskej stanice potvrdil, že Spojené štáty v súvislosti so sprisahaním Berlín varovali.

Pappergerova spoločnosť je najväčší a najúspešnejší výrobca delostreleckých granátov ráže 155 milimetrov, ktoré sú pre Ukrajinu v opotrebovávacej vojne proti Rusku životne dôležité.

Spoločnosť v nadchádzajúcich týždňoch otvára na Ukrajine závod na obrnené vozidlá, pričom podľa jedného zdroja oboznámeného s tajnými službami je tento krok pre Rusko hlboko znepokojujúci, píše CNN.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie