Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Šéfka českého parlamentu a predsedníčka europarlamentu odsúdili streľbu na slovenského premiéra

Vyjadril sa aj predseda českého Senátu Miloš Vystrčil.
Menej ako 1 min. min.

15.5.2024 (SITA.sk) – Akúkoľvek formu politicky motivovaného násilia označila v súvislosti so streľbou na slovenského premiéra v Handlovej predsedníčka českej Poslaneckej snemovne Markéta Pekarová Adamová za úplne neprijateľnú.

Robertovi Ficovi prajem skoré uzdravenie bez trvalých následkov,” uviedla Pekarová Adamová. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

„Je to hrozný čin, ktorý nie je ničím ospravedlniteľný. Je to niečo nepredstaviteľné a samozrejme verím, že to pre pána premiéra nebude mať fatálne následky. Mali by sme urobiť všetko pre to, aby sa nič podobné už nestalo,” vyjadril sa pre TN.cz predseda českého Senátu Miloš Vystrčil. Šok z útoku na slovenského premiéra na sociálnej sieti X vyjadrila aj predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová.

„V mene europarlamentu dôrazne odsudzujem tento násilný čin. V tejto ťažkej chvíli som v mysli s ním a jeho rodinou,” dodala.

Viac k témam: Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Šéfka českého parlamentu a predsedníčka europarlamentu odsúdili streľbu na slovenského premiéra © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie