Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Slováci, pripravte si peňaženky. Nová daň bude zrejme vyššia ako sa predpokladalo

Očakáva sa, že kontroverzná daň z uhlíka, ktorú budú musieť domácnosti platiť za svoje emisie, bude vyššia, než sa predpokladalo. Pomalý proces vylučovania fosílnych palív v EÚ znamená, že cena nových povoleniek na znečisťovanie ovzdušia bude stúpať. Platiť budú aj domácnosti Portál euractiv.sk uvádza, že aktuálne trh s uhlíkom spoplatňuje emisie približne 10-tisíc priemyselných podnikov […]
Menej ako 1 min. min.

Očakáva sa, že kontroverzná daň z uhlíka, ktorú budú musieť domácnosti platiť za svoje emisie, bude vyššia, než sa predpokladalo. Pomalý proces vylučovania fosílnych palív v EÚ znamená, že cena nových povoleniek na znečisťovanie ovzdušia bude stúpať.

Platiť budú aj domácnosti

Portál euractiv.sk uvádza, že aktuálne trh s uhlíkom spoplatňuje emisie približne 10-tisíc priemyselných podnikov a elektrární. V roku 2027 by však malo dôjsť ku zmene. Za svoje znečistenie z vykurovania a cestnej dopravy by totiž od tohto roka mali platiť aj domácnosti. Cieľom tohto opatrenia je, aby domácnosti začali využívať ekologické zdroje, čím sa zníži tvorba emisií.

Čo sa týka nových cien, tie budú postrehnuteľné v prípade benzínu, nafty a vykurovacích fosílnych palív, medzi ktoré patria zemný plyn a uhlie. Už teraz sú na stole obavy zo sociálnych dopadov.

Ceny pre spotrebiteľov budú ovplyvnené nákladmi na emisné povolenky, čo najviac pocítia tí, ktorí už teraz vynakladajú veľkú časť svojich príjmov na energiu.

K schváleniu tejto novinky došlo ešte v roku 2023. V tom čase zákonodarcovia Európskej únie sľúbili, že ceny uhlíka budú aj naďalej na úrovni pod 45 eur za tonu. Z toho vyplýva, že liter nafty alebo benzínu by mohol stáť o zhruba 10 centov viac.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Kto na zmenu doplatí najviac?

The post Slováci, pripravte si peňaženky. Nová daň bude zrejme vyššia ako sa predpokladalo appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie