Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Slovensko zápasí s nárastom kybernetických hrozieb. Horšie sú na tom len dve krajiny na svete

Slovensko čelí významnému nárastu kybernetických hrozieb, pričom riziko ransomware stúplo o 630 percent. Nárast je viditeľný aj pri škodlivom softvéri ku krádežiam dát, takzvaných infostealerov. Táto kyberhrozba vzrástla o 127 percent a Slovensko je tak v tempe rastu celosvetovo na tretej priečke za Francúzskom a Japonskom. Informovala o tom na základe svojej najnovšej správy o […]
Menej ako 1 min. min.

Slovensko zápasí s extrémnym nárastom kybernetických hrozieb

Slovensko čelí významnému nárastu kybernetických hrozieb, pričom riziko ransomware stúplo o 630 percent. Nárast je viditeľný aj pri škodlivom softvéri ku krádežiam dát, takzvaných infostealerov. Táto kyberhrozba vzrástla o 127 percent a Slovensko je tak v tempe rastu celosvetovo na tretej priečke za Francúzskom a Japonskom.

Informovala o tom na základe svojej najnovšej správy o kyberhrozbách medzinárodná spoločnosť Gen pôsobiaca v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Slovensko má problémy s kybernetickými hrozbami

Cieľom ransomware, inak prezývaného vydieračský softvér, je zašifrovať dáta a súbory obete a následne vyžadovať výkupné, aby sa k svojim dátam opäť dostala. Ransomware najčastejšie útočí na firmy, nevyhýba sa však ani jednotlivcom,“ priblížila spoločnosť.

V prípade krádeží dát by mala byť najrozšírenejším infostealerom Lumma, ktorá sa šíri napríklad prostredníctvom rôznych videonávodov na YouTube.

Cieľom útočníkov v tomto prípade je pomocou malwaru napadnúť zariadenia obete a získať tak citlivé informácie ako bankové či osobné údaje, prístupové heslá alebo údaje z prehliadača, uviedla spoločnosť.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým
rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov
retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s
finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť,
či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť
podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Prekvitajú romantické podvody a falošná technická podpora

Na Slovensku by sa malo naďalej dariť aj takzvaným romantickým podvodom, pri ktorých sa podvodníci skrytí za falošné účty na zoznamovacích aplikáciách snažia okradnúť protistranu o peniaze či osobné informácie.

Riziko v posledných mesiacoch výrazne stúplo

Riziko, že sa človek s takou hrozbou stretne, sa malo v SR podľa dostupných dát zvýšiť o 17 percent v uplynulom štvrťroku.

Globálne by malo dochádzať aj k vzostupu malverstising a tým zapríčinenému rastu podvodov s aktívnou účasťou obete.

Ide o nový druh hrozby, pri ktorej obeť nevedomky asistuje kyberzločincom. Tí zneužívajú záujmy a hocikedy aj zúfalstvo užívateľov vyriešiť svoje technické problémy a následne ich pomocou falošných návodov na platformách ako je YouTube donútia k inštalácii malware,“ doplnila spoločnosť.

The post Slovensko zápasí s nárastom kybernetických hrozieb. Horšie sú na tom len dve krajiny na svete appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie