Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Šokujúca predpoveď ceny Bitcoinu od analytika PlanB

Analytik PlanB je známy vďaka svojmu modelu Stock to flow, ktorý je založený na vzácnosti Bitcoinu a jeho obmedzenej ponuke. Najnovšie predpovedal, že Bitcoin by mohol dosiahnuť úroveň aspoň 100 000 dolárov už v blízkej budúcnosti, uvádza správa Finbold. Zdá sa tak, že cesta od 70 000 po 100 000 by sa mohla uskutočniť omnoho […]
Menej ako 1 min. min.

Analytik PlanB je známy vďaka svojmu modelu Stock to flow, ktorý je založený na vzácnosti Bitcoinu a jeho obmedzenej ponuke. Najnovšie predpovedal, že Bitcoin by mohol dosiahnuť úroveň aspoň 100 000 dolárov už v blízkej budúcnosti, uvádza správa Finbold. Zdá sa tak, že cesta od 70 000 po 100 000 by sa mohla uskutočniť omnoho rýchlejšie než si myslíme.

PlanB znovu predpovedá pre Bitcoin 100 000 dolárov

PlanB sa so svojimi najnovšími zisteniami podelil na Youtube kanáli. Predpovedal, že Bitcoin dosiahne 100 000 dolárov podľa grafu 200-týždňového kĺzavého priemeru (MA), čo sa zhoduje s jeho skorším zdieľaným modelom Stock to flow.

Začiatkom polovice mája PlanB tvrdil, že výnosy bitcoinových ťažiarov mali tendenciu sa zotaviť do dvoch až piatich mesiacov po halvingu a potom cena Bitcoinu ide vertikálne nahor. Dňa 19. júna to budú 2 mesiace od halvingu, takže v najbližšom období by malo nastať ďalšie obdobie exponenciálneho zhodnotenia.

Čo je Stock to flow?

Model S2F je založený na obmedzenej ponuke Bitcoinu a vychádza z cenovej predpovede podľa halvingových cyklov. Avšak cenu každého aktíva neurčuje iba ponuka, ale aj dopyt. A práve s dopytom model S2F nepočíta. Cenový predpoklad je preto potrebné brať s rezervou, keďže nepriaznivé faktory ovplyvňujúce dopyt je takmer nemožné odhadnúť.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

História sa opakuje

Zaujímavosťou je, že PlanB pred rokom v máji 2023 verejne predpovedal, že Bitcoin dosiahne 100 000 dolárov už pred halvingom. Napokon sa tak nestalo a ledva prekonal 70 000 dolárov.

Model Bitcoinu Stock to flow využíva živé grafy na sledovanie ceny aktíva v rôznych obdobiach. Čiarový graf zobrazuje cenu BTC naprieč grafom a následne vytvára porovnávací pohľad na prognózu ceny s jeho trhovou cenou. Graf zobrazuje aktuálnu cenu Bitcoinu a ako veľmi sa líši od predpovede ceny v konkrétnom čase.

Model Stock to flow. Zdroj: X (Twitter)/PlanB

Pomer S2F sa vypočíta vydelením zásoby (aktuálny počet BTC v obehu) tokom (počet vyrobených BTC). Aktuálne zásoby sa porovnávajú s ročnou mierou produkcie (vyťaženého BTC). Model S2F využíva to, že nedostatok BTC spôsobuje zvýšenie jeho hodnoty.

Ak sa viac zaujímate o Bitcoin, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce video:

The post Šokujúca predpoveď ceny Bitcoinu od analytika PlanB appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie