Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

SPD a Trikolora budou ve většině krajů kandidovat s hnutím PRO. Spojí se i se Svobodnými

„Tato vláda musí skončit co nejdříve. Začneme na krajích, potom potáhneme na Strakovku,“ prohlásil Okamura s použitím slangového označení sídla vlády a poukazem na sněmovní volby v příštím roce. Rajchl ani předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová nepatří mezi krajské lídry, jimiž jsou většinou poslanci SPD. ČTĚTE TAKÉ: V europarlamentu vznikla nová frakce, povede ji německá Alternativa. Součástí […]
Menej ako 1 min. min.

„Tato vláda musí skončit co nejdříve. Začneme na krajích, potom potáhneme na Strakovku,“ prohlásil Okamura s použitím slangového označení sídla vlády a poukazem na sněmovní volby v příštím roce. Rajchl ani předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová nepatří mezi krajské lídry, jimiž jsou většinou poslanci SPD.

ČTĚTE TAKÉ: V europarlamentu vznikla nová frakce, povede ji německá Alternativa. Součástí je i česká SPD

SPD a Trikolora nominují také 25 kandidátů na senátory z 27 možných, jejich jména zatím Okamura nezveřejnil. SPD ani Trikolora zatím v senátních volbách neuspěly. Potřebují ale získat zastoupení v horní komoře Parlamentu, pokud chtějí prosadit ústavní změny, připomenul Okamura.

V krajských volbách by chtěl Okamura minimálně obhájit dosavadních 35 mandátů. Podobný úkol se mu navzdory spojení s Trikolorou nezdařil v červnových volbách do Evropského parlamentu, v nichž obhájili jen jedno ze dvou křesel.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Volby by vyhrálo ANO, ukazuje nejnovější průzkum. Do Sněmovny by proklouzla i TOP 09

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie