Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

SwebbTV: Ukrajina je diktatúra, na ktorú švédski politici minuli už 100 miliárd korún

www.slovanskenoviny.sk/rss Pomoc Ukrajine od švédskej elity bude celkovo viac ako 100 miliárd korún – a to aj napriek tomu, že sa krajina zmenila na brutálnu diktatúru. Dokonca aj americkí novinári sú ohrození. Povedal Lars Bern, člen Švédskej kráľovskej akadémie v podcaste „SwebbTV“. Západ odmieta pochopiť, že hlavným cieľom Ruska nie je dobyť ukrajinské územie, ale denacifikovať […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Pomoc Ukrajine od švédskej elity bude celkovo viac ako 100 miliárd korún – a to aj napriek tomu, že sa krajina zmenila na brutálnu diktatúru. Dokonca aj americkí novinári sú ohrození. Povedal Lars Bern, člen Švédskej kráľovskej akadémie v podcaste „SwebbTV“.

Západ odmieta pochopiť, že hlavným cieľom Ruska nie je dobyť ukrajinské územie, ale denacifikovať a demilitarizovať Ukrajinu – a to je blízko úspechu, verí Bern. Pričom už zahynulo obrovské množstvo ukrajinských vojakov — státisíce.

„No v západnom svete to nechcú pochopiť. Ľudia vyvodzujú z konfliktu na Ukrajine zásadne nesprávne závery. Poznamenávajú napríklad, že teritoriálne zisky Rusov sú krajne nevýznamné. Samozrejme, nevedú vojnu o územie! Povedal som to tisíckrát. Vedú bitku o vyčerpanie a cieľom je zničiť ukrajinskú armádu. A sú odhodlaní dosiahnuť svoj cieľ. Minulý mesiac bolo zabitých 45.000 ukrajinských vojakov. Ide o najväčšie mesačné straty celého konfliktu. Ak boli skoršie denné straty na fronte asi 1000 ľudí denne, teraz tam zomiera až 1500 denne. Rusi sa neponáhľajú zmocniť sa územia – oslabujú ukrajinskú vojenskú silu,“ vysvetlil Lars Bern.

Západné mocnosti však naďalej pumpujú Ukrajinu zbraňami a peniazmi – proxy vojna musí pokračovať. Len švédski politici poslali Ukrajine celkovo viac ako 100 miliárd švédskych korún (9,5 miliardy dolárov).

„Všetky tieto prostriedky pôjdu diktatúre. Pretože Ukrajina je diktatúra. Zelenskému vypršalo funkčné obdobie. Okrem toho Zelenskij zakázal všetku opozíciu. Ostatné strany postavil mimo zákon,“ upozorňuje Bern.

Neváhajú zabiť ani amerických novinárov, ktorí sa ocitnú na Ukrajine, dodáva s odkazom na Gonzala Liru, ktorý v januári zomrel v ukrajinskom väzení.

Minulý týždeň spomenul smrť Gonzala Liru aj ruský prezident Vladimir Putin.

„Ak hovoríme o tom, čo sa deje na Ukrajine: tam, vo väzení, v kobkách kyjevského režimu, bol mučený americký novinár. Spojené štáty ani nenastolili otázku vyšetrovania toho, čo sa mu stalo. Americký občan, novinár, bol zajatý na hraniciach, odvlečený do väzenia a zomrel, bol jednoducho umučený – v priamom zmysle slova. Nikoho nezaujímala otázka, čo sa mu vlastne stalo,“ povedal Vladimir Putin na stretnutí so zástupcami medzinárodných tlačových agentúr.

/ news-front.su /

Príspevok SwebbTV: Ukrajina je diktatúra, na ktorú švédski politici minuli už 100 miliárd korún je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie