Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Takáč chce potravino sebestačné Slovensko. Objem pomoci navýšil o milióny

Objem pomoci pre špeciálnu rastlinnú výrobu navýšil štát z pôvodných osem na 13,5 milióna eur. Na pondelkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD). Finančnú podporu tak dostanú všetci poľnohospodári, ktorí si podali žiadosť. “Z 13,5 milióna eur uspokojíme všetkých žiadateľov v rámci špeciálnej rastlinnej výroby, ktorí si podali jednotlivé […]
Menej ako 1 min. min.

Objem pomoci pre špeciálnu rastlinnú výrobu navýšil štát z pôvodných osem na 13,5 milióna eur. Na pondelkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD). Finančnú podporu tak dostanú všetci poľnohospodári, ktorí si podali žiadosť.

“Z 13,5 milióna eur uspokojíme všetkých žiadateľov v rámci špeciálnej rastlinnej výroby, ktorí si podali jednotlivé žiadosti,” potvrdil minister. Cieľom je zlepšenie potravinovej sebestačnosti. Peniaze by mali byť žiadateľom doručované v polovici júla. Minister doplnil, že tento rok pôjde na podporu pôdohospodárskeho sektora 180 miliónov eur.

Špeciálnu rastlinnú výrobu reprezentujú pestovatelia vybraných druhov ovocia, zeleniny a strukovín, pestovatelia zemiakov, viniča, chmeľu, cukrovej repy, ostatných vybraných plodín a majitelia zakrytých plôch so stanovením maximálnych sadzieb na jednotku plochy.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie