Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

The Telegraph: Ukrajina je problém pre Európu, nie pre USA

Elbridge Colby, vysoký Trumpov podporovateľ, ktorý pod ním slúžil v Pentagone, pre britský denník „The Telegraph“ povedal, že Británia by nemala očakávať výraznú podporu zo strany Spojených štátov voči Ukrajine. Ukrajina je podľa neho problémom Európy, a preto by mala niesť „primárnu zodpovednosť“. Colby tiež odporučil Spojenému kráľovstvu, aby v otázkach obrany a bezpečnosti nasledovalo […]
Menej ako 1 min. min.

Elbridge Colby, vysoký Trumpov podporovateľ, ktorý pod ním slúžil v Pentagone, pre britský denník „The Telegraph“ povedal, že Británia by nemala očakávať výraznú podporu zo strany Spojených štátov voči Ukrajine.

Ukrajina je podľa neho problémom Európy, a preto by mala niesť „primárnu zodpovednosť“.

Colby tiež odporučil Spojenému kráľovstvu, aby v otázkach obrany a bezpečnosti nasledovalo prístup „Británia na prvom mieste“ a neobracalo sa so žiadosťou o pomoc na Washington. Zdôraznil, že hrozby zo strany Číny predstavujú pre USA veľké nebezpečenstvo. A tam môže britská armáda „naozaj urobiť veľmi málo“, aby pomohla.

Očakáva sa, že ak Trump v novembri vyhrá, Colby, ktorý je vojenským stratégom, môže zaujať nejaký významný post súvisiaci s bezpečnosťou, píšu noviny. Bol jedným z tých, ktorí viedli rozhovory s britskými labouristami, aby diskutovali o tom, ako budú obe krajiny pokračovať v spolupráci, ak sa Donald Trump vráti.

V súvislosti s ukrajinskou otázkou Colby uviedol, že labouristi, ktorí sa dostali k moci, prejavili väčšiu ochotu akceptovať Trumpov plán na zníženie americkej angažovanosti na Ukrajine ako vláda bývalého premiéra Rishi Sunaka.

The Telegraph: Ukrajina je problém pre Európu, nie pre USA

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie