Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Tieto bylinky do záhrady si nevyžadujú veľa práce. Sú chutné, ľahko sa pestujú a odpudzujú komáre

16.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/stockcreations). Ktoré bylinky do záhrady by ste mali vybrať, aby nevyžadovali veľa práce a rástli dlhé roky? Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, je výber bohatý. Získajte aromatickú a voňavú záhradu a chutné bylinky, ktoré dodajú jedinečnú chuť každému jedlu. A to všetko s minimálnym úsilím. Ktoré […]
Menej ako 1 min. min.

16.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/stockcreations).

Ktoré bylinky do záhrady by ste mali vybrať, aby nevyžadovali veľa práce a rástli dlhé roky? Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, je výber bohatý. Získajte aromatickú a voňavú záhradu a chutné bylinky, ktoré dodajú jedinečnú chuť každému jedlu. A to všetko s minimálnym úsilím.

Ktoré bylinky vysadiť do záhrady?
Foto: shutterstock/stockcreations

Aromatické bylinky, zvyčajne v sušenej forme, sú nevyhnutnou súčasťou každej chutnej kuchyne. Jedlám aj nápojom dodajú jedinečnú, hlbšiu chuť. Keďže sa ľahko pestujú, obľúbené bylinky si môžete vypestovať aj v kvetináči na parapete. Ak máte záhradu, bol by hriech nevysadiť do nej aspoň niekoľko druhov. Najmä preto, že niektoré sú viacročné a ich pestovanie je triviálne.

Ako sa starať o bylinky v záhrade? Vyberte si dobré miesto

Bylinky môžete pestovať v záhrade priamo v zemi alebo v špeciálne pripravených kvetináčoch. To vám dáva veľa možností na zaujímavú úpravu krajiny a navyše svojou vôňou odpudzujú komáre (napr. mäta, medovka, rozmarín, bazalka). Bez ohľadu na odrodu nemajú veľké nároky a navyše vyzerajú skvele v kontraste s inými rastlinami. Najdôležitejšie je poskytnúť im silné slnečné stanovisko (jedinou výnimkou je mäta, ktorá uprednostňuje mierny tieň), inak sa im nebude chcieť rásť. Samotná pôda nemusí byť obzvlášť úrodná, ale je, samozrejme, dobré pridať trochu kompostu. A pokiaľ ide o starostlivosť, nezabudnite na burinu a zalievanie. Aké bylinky si vybrať?

Bylinky môžete pestovať v záhrade priamo v zemi alebo v špeciálne pripravených kvetináčoch.
Foto: shutterstock/New Africa

Ktoré bylinky pestovať v záhrade? Vyberte si najobľúbenejšie odrody

Medzi najobľúbenejšie bylinky určite patrí osviežujúca a voňavá mäta. Keď kvitne, je pokrytá drobnými, fialovo-ružovými kvetmi. Môžete si z nej pripraviť zdravý nálev alebo ju pridať do limonády. V záhrade by nemali chýbať ani oregano a bazalka, ktoré dodajú pokrmom nezvyčajnú chuť a vôňu. Dobre rastú na suchých a slnečných miestach. Používajú sa do mäsitých aj vegetariánskych jedál a najmä do talianskych pokrmov. Nie je nič lepšie ako pizza alebo cestoviny s čerstvými lístkami bazalky. Dobrú chuť!

Bylinky do záhrady znamenajú úsporu peňazí. Tie nepotrebujú veľa pozornosti

Samozrejme, nie sú to jediné bylinky, ktoré sa oplatí vysadiť do záhrady pre ich vôňu, chuť a neobvyklú arómu. Okrem nich je dobré zaradiť aj:

medovka s jemnou citrónovou vôňou, ktorá je ideálna na prípravu upokojujúceho čaju,

petržlen, ale nezabudnite, že potrebuje pravidelné zalievanie,

harmanček ideálny pri žalúdočných problémoch,

majoránka, ktorá na slnečnom mieste rastie naozaj rýchlo,

saturejka, ktorá podporuje trávenie a dodáva pokrmom nezvyčajnú chuť,

šalvia lekárska, ktorá je ideálna na mäso, ryby a omáčky,

rozmarín – môžete ho použiť nielen v kuchyni, ale aj pri starostlivosti, hoci nezabudnite, že by sa mal vysievať do nádob, až potom preniesť do pôdy.

Mäta patrí medzi najobľúbenejšie bylinky.
Foto: shutterstock/voranat

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Na slnku nádherne kvitne. Posledná šanca pre kvitnúce surfínie

Paprika ju má rada, pri sadení ju dajte pod koreň. Spôsob, ako získať zdravé a zrelé papriky

The post Tieto bylinky do záhrady si nevyžadujú veľa práce. Sú chutné, ľahko sa pestujú a odpudzujú komáre appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie