Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Trh sa vďaka nim hýbe aj počas éry vyšších úrokov. Hotovostní klienti dominujú v objeme predaných bytov

Nie je to tak dávno, čo vysoké úroky na hypotékach prinútili bonitnejšiu klientelu zainvestovať do kúpy nehnuteľnosti vyššiu sumu peňazí. O investičných klientoch sa s prestávkami hovorilo počas uplynulých rokov 2022 a 2023, keď si väčšina záujemcov o kúpu nehnuteľnosti lámala hlavu s drahými úvermi. Trh sa tak rozdelil na tých, ktorí vzhľadom na prísne podmienky […]
Menej ako 1 min. min.

Nie je to tak dávno, čo vysoké úroky na hypotékach prinútili bonitnejšiu klientelu zainvestovať do kúpy nehnuteľnosti vyššiu sumu peňazí. O investičných klientoch sa s prestávkami hovorilo počas uplynulých rokov 2022 a 2023, keď si väčšina záujemcov o kúpu nehnuteľnosti lámala hlavu s drahými úvermi.

Trh sa tak rozdelil na tých, ktorí vzhľadom na prísne podmienky banky na hypotéku nedosiahli, a tých, ktorí viac ako 50 percent z celkovej ceny dokázali pokryť hotovosťou. Aktuálne však na trhu dochádza k inému trendu. 

„Na trhu si teraz môžeme všimnúť fakt, že investiční hypotekárni klienti v minulom roku z trhu vymizli. Teraz je trendom skôr nákup nehnuteľnosti kombináciou nižšieho úveru a vlastných zdrojov. Aktuálne však nakupujú nehnuteľnosti aj ľudia, ktorí sa živia tým, že kúpia starý byt, ktorý prerobia a následne predávajú,​‘‘ povedal v nedávnom rozhovore pre HN Ivan Babušík, maklér realitnej kancelárie Bosen Group. 

Až polovica z ceny bytu

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie