Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Týchto 10+ chýb robia Slováci pred odletom na dovolenku. Niektoré vás môžu vyjsť draho

Cestujúci, ktorí sa tešia na letnú dovolenku plnú zaslúženého odpočinku a sladkého ničnerobenia, často robia pred odletom zbytočné chyby, upozorňuje bratislavské letisko. Pred cestou, najmä do krajín mimo Európskej únie, často zabúdajú na rôzne dôležité veci a podmienky alebo im nevenujú dostatočnú pozornosť. To im môže napokon výrazne skomplikovať a narušiť letné plány. Letisko radí […]
Menej ako 1 min. min.

Cestujúci, ktorí sa tešia na letnú dovolenku plnú zaslúženého odpočinku a sladkého ničnerobenia, často robia pred odletom zbytočné chyby, upozorňuje bratislavské letisko.

Pred cestou, najmä do krajín mimo Európskej únie, často zabúdajú na rôzne dôležité veci a podmienky alebo im nevenujú dostatočnú pozornosť. To im môže napokon výrazne skomplikovať a narušiť letné plány.

Letisko radí

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave upozorňuje cestujúcich na dôležité veci, na ktoré by si mali dávať pozor pred odletom v súvislosti s príchodom letných prázdnin a plánovaných leteckých dovoleniek.

Veronika Demovičová, hovorkyňa bratislavského letiska, uviedla, že Slováci pred odletom na dovolenku najčastejšie robia trinásť chýb, ktoré môžu mať za následok nepríjemnosti už pri príchode na letisko.

Problémy s cestovným pasom

Niektorí cestujúci zisťujú až pri check-in na letisku, že ich pas už nie je platný, čo má za následok, že im nie je dovolené nastúpiť na let. Tento nešťastný incident môže mať za následok stratu už zaplatenej dovolenky aj letenky.

Platnosť pasu v jednotlivých krajinách

Niektoré dovolenkové destinácie vyžadujú, aby bol pas nielen platný, ale mal tiež dostatočnú platnosť ešte niekoľko mesiacov po plánovanom návrate z krajiny. Ak cestujúci nemá pas s takouto dostatočnou platnosťou, môže mu byť odlet z letiska tiež zamietnutý.

V Turecku musí pas platiť minimálne 150 dní odo dňa vstupu do krajiny, pri Egypte ide o aspoň 6 mesiacov od ukončenia platnosti udeleného víza. Ak sa chystáte do Tuniska, váš pas musí platiť minimálne 3 mesiace od vstupu do krajiny. V Čiernej Hore a Albánsku ide o platnosť pasu alebo občianskeho preukazu minimálne 3 mesiace po odchode z krajiny a pri Grécku, Bulharsku, Španielsku, Cypre a Taliansku nie je minimálna platnosť stanovená vôbec.

Cestovný doklad dieťaťa

Nie je postačujúce skontrolovať platnosť a dĺžku platnosti cestovného pasu len pre dospelých. Aj deti musia mať platný cestovný doklad. Deti mladšie ako 6 rokov majú pas platný počas 2 rokov.

Pre cesty do určitých krajín platí rovnaká požiadavka, a teda že platnosť pasu musí byť aspoň 6 mesiacov po plánovanom návrate. Pri cestách do krajín EÚ je detský občiansky preukaz akceptovaný len v prípade, že obsahuje fotografiu dieťaťa.

Zabudnutý pas

Zamestnanci letiska sa často stretávajú s prípadmi, kedy dovolenkári zabudnú svoje cestovné doklady (pas, občiansky preukaz) v kopírovacom stroji po vyhotovení fotokópie pred odletom. To znamená, že na letisko prídu buď bez originálnych dokladov, alebo len s fotokópiou.

Dovolenkárov letisko upozorňuje, aby si na to dávali pozor, pretože bez platného originálu cestovného dokladu im nebude umožnené nastúpiť na let. Fotokópia dokladu nie je pri odlete akceptovaná.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

The post Týchto 10+ chýb robia Slováci pred odletom na dovolenku. Niektoré vás môžu vyjsť draho appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie