Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

V centre Prahy zasahujú hasiči, horí strecha jednej z budov pri Týnskom chráme

V historickom centre Prahy horí strecha jednej z budov pri Týnskom chráme neďaleko Staromestského námestia. Na mieste zasahujú hasiči z piatich staníc. Podľa záchranárov nie je nikto zranený, uviedli to na sociálnej sieti X, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. “Zasahujeme na Celetnej ulici pri hlásenom dyme vychádzajúcom zo strechy. Prvá jednotka je na mieste a […]
Menej ako 1 min. min.

V historickom centre Prahy horí strecha jednej z budov pri Týnskom chráme neďaleko Staromestského námestia. Na mieste zasahujú hasiči z piatich staníc. Podľa záchranárov nie je nikto zranený, uviedli to na sociálnej sieti X, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

“Zasahujeme na Celetnej ulici pri hlásenom dyme vychádzajúcom zo strechy. Prvá jednotka je na mieste a zasahujeme vnútri budovy a tiež s použitím automobilového rebríka,” napísali hasiči na sieti X.

Neskôr dodali, že horí v strešnom medzipriestore, preto rozoberajú časť strechy. Termokamerou tiež hľadajú skryté ohniská, plamene sa podľa nich nešíria. Evakuovalo sa 20 ľudí.

Na mieste hasičom asistuje aj polícia, Celetnú ulicu uzavrela. Pražskí záchranári uviedli, že podľa aktuálnych informácií sa nikto pri požiari nezranil. K dispozícii však majú v prípade potreby špeciálne veľkokapacitné záchranárske vozidlo Fénix.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie