Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

V Nemecku budú občasne umiestnené americké strely s dlhým doletom, majú posilniť obranu NATO

Spojené štáty budú v Nemecku od roku 2026 umiestňovať na istý čas strely s dlhým doletom a hypersonické rakety. Obe krajiny to dnes uviedli vo vyhlásení vydanom na okraj summitu NATO vo Washingtone. Dočasné rozmiestňovanie nových zbraní má posilniť ochranu európskych členov Severoatlantickej aliancie. Medzi zbraňami, ktoré chcú USA “epizódicky rozmiestňovať” v Nemecku, vyhlásenie spomína strely […]
Menej ako 1 min. min.

Spojené štáty budú v Nemecku od roku 2026 umiestňovať na istý čas strely s dlhým doletom a hypersonické rakety. Obe krajiny to dnes uviedli vo vyhlásení vydanom na okraj summitu NATO vo Washingtone. Dočasné rozmiestňovanie nových zbraní má posilniť ochranu európskych členov Severoatlantickej aliancie.

Medzi zbraňami, ktoré chcú USA “epizódicky rozmiestňovať” v Nemecku, vyhlásenie spomína strely s plochou dráhou letu Tomahawk a protilietadlové strely s dlhým doletom SM-6.

V Nemecku by sa mali objaviť aj hypersonické rakety, ktoré budú mať dlhší dolet, ako iné strely rozmiestnené v Európe, stoja vo vyhlásení. Hypersonické rakety však americká armáda bude v širšej miere do svojej výzbroje len zavádzať.

Nové zbrane majú demonštrovať záväzok USA chrániť európskych členov Severoatlantickej aliancie a posilniť odstrašenie. Po začatí ruskej invázie na Ukrajinu v roku 2022 Spojené štáty posilnili svoju vojenskú prítomnosť v Nemecku aj v ďalších európskych štátoch, uvádza agentúra DPA.

To by sa však mohlo zmeniť, ak by v novembri vyhral v amerických prezidentských voľbách Donald Trump, ktorý sa vyjadroval za zníženie americkej vojenskej prítomnosti v Európe.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie