Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

V obľúbenej dovolenkovej destinácii sa to hemží podvodmi. Na tento si dajte veľký pozor

Egypt je dlhodobo preferovanou dovolenkovou destináciou pre Slovákov. Napriek svojim pôsobivým aspektom kultúry, prírody a kulinárstva však táto krajina môže skaziť dovolenku. Egypt a arabské krajiny sú dlho známe ako miesta, kde je očakávaný bakšiš (tzv. všimné) takmer na každú službu: od upratovačov, recepčných, čašníkov po obchodníkov. Na trhoch je potrebné obchodovať, vyvarovať sa podvodom […]
Menej ako 1 min. min.

Egypt je dlhodobo preferovanou dovolenkovou destináciou pre Slovákov. Napriek svojim pôsobivým aspektom kultúry, prírody a kulinárstva však táto krajina môže skaziť dovolenku.

Egypt a arabské krajiny sú dlho známe ako miesta, kde je očakávaný bakšiš (tzv. všimné) takmer na každú službu: od upratovačov, recepčných, čašníkov po obchodníkov. Na trhoch je potrebné obchodovať, vyvarovať sa podvodom s „originálmi“, a aj skúsení cestovatelia musia byť obozretní, aby sa vyhli podvodom.

Prekvapivé však môže byť to, že podobná situácia môže nastať aj na miestach ako letisko, kde si od vás peniaze vypýta priamo personál.

Na čo si dávať pozor?

Svoje o tom podľa portálu Plus 7 Dní vie slovenská rodina, ktorá nepríjemnosti zažila pri odchode domov z turistického strediska Sharm el-Sheikh. Táto rodina sa rozhodla svoj zážitok zdieľať, aby ostatní turisti vedeli, čo sa môže stať im, no aj ostatným cestujúcim z ich letu.

Rodina vysvetľuje, že po troch kontrolách príručnej batožiny konečne čakala už len na nástup do lietadla. V tom ich však zastavil zamestnanec letiska. Bez toho, aby niečo skontroloval ale premeral, oznámil, že batožina má väčšie rozmery.

Následne si od nich vypýtal príplatok, na základe čoho rodina zistila, že ide o podvod. Povedal im totiž, že ak nezaplatia, nemôžu nastúpiť do lietadla. Muž, ktorý chcel peniaze, pritom nemal žiadny dokument, cenník, pokladňu a ani terminál na platbu kartou. Vzhľadom na to, že rodina bola pod stresom, poplatok zaplatila. Nemali však dostatok hotovosti, tak sa dohodli na polovici sumy. Rodina uviedla:

Boli sme v Egypte už tretíkrát, no po tejto skúsenosti tam už zrejme nepôjdeme. Turistov by si mali vážiť a nie ich okrádať.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Nejde o výnimočný prípad

The post V obľúbenej dovolenkovej destinácii sa to hemží podvodmi. Na tento si dajte veľký pozor appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie