Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

V USA sa otvárajú predajné automaty na muníciu

Americká spoločnosť nainštalovala do obchodov s potravinami v Alabame, Oklahome a Texase automaty na muníciu. Návštevníci si tak môžu kúpiť náboje spolu napríklad s litrom mlieka, píše USA Today. American Rounds tvrdí, že jej stroje používajú ID skener a softvér na rozpoznávanie tváre na overenie veku zákazníka a sú „rýchle a jednoduché“ na používanie. Kritici sa […]
Menej ako 1 min. min.

Americká spoločnosť nainštalovala do obchodov s potravinami v Alabame, Oklahome a Texase automaty na muníciu. Návštevníci si tak môžu kúpiť náboje spolu napríklad s litrom mlieka, píše USA Today.

American Rounds tvrdí, že jej stroje používajú ID skener a softvér na rozpoznávanie tváre na overenie veku zákazníka a sú „rýchle a jednoduché“ na používanie. Kritici sa však obávajú, že predaj munície povedie k viacerým streľbám v USA, kde násilie so zbraňou zabilo len v Deň nezávislosti najmenej 33 ľudí.

Spoločnosť tvrdí, že technológia overovania veku znamená, že transakcie sú rovnako bezpečné alebo dokonca bezpečnejšie ako online predaj, ktorý nemusí vyžadovať, aby zákazník predložil dôkaz o veku, alebo v maloobchodných predajniach, kde existuje riziko krádeže.

Výkonný riaditeľ Grant Magers povedal: “Sme silným zástancom druhého dodatku, ale sme za zodpovedné vlastníctvo zbraní a dúfame, že zlepšíme prostredie pre komunitu.” V tomto roku sa zatiaľ odohralo 15 hromadných strelieb v porovnaní s 39 v roku 2023.

Spolu s chlebom a mliekom nákup nábojov do brokovnice

Takéto inovácie by mali sprevádzať „bezpečnostné opatrenia, ktoré existujú v obchodoch so zbraňami, nie tam, kde kupujete mlieko pre svoje deti,“ povedal Nick Suplina , senior viceprezident pre právne záležitosti v Everytown for Gun Safety, najväčšilej organizácii na prevenciu násilia so zbraňami v Amerike. „V krajine zaplavenej zbraňami a muníciou, kde sú zbrane hlavnou príčinou smrti detí, nemusíme ďalej normalizovať predaj a propagáciu týchto produktov,“ tvrdí.

Federálny zákon vyžaduje, aby osoba mala aspoň 18 rokov na nákup streliva do brokovnice a pušky a 21 rokov na nákup streliva do ručných zbraní. Magers uviedol, že ich stroje vyžadujú, aby mal zákazník aspoň 21 rokov. Zariadenie funguje tak, že požiada zákazníka, aby naskenoval svoj vodičský preukaz, aby si overil, že má 21 alebo viac rokov. Skenovanie tiež overuje, že ide o platnú licenciu, povedal. Potom nasleduje skenovanie rozpoznávania tváre, aby sa potvrdilo, že je to skutočne tá osoba, povedal. Celý proces trvá minútu a pol .

Americká spoločnosť je v otázke zbraní hlboko rozdelená

Americká spoločnosť je v otázke vlastníctva zbraní silne polarizovaná a pristupovať k téme s „chladnou hlavou“ je čoraz ťažšie.

Viac než predajné automaty na muníciu by boli lepšie psychologické previerky, zákazníkov, ktoré by boli prísnejšie a tvrdšie.

Príspevok V USA sa otvárajú predajné automaty na muníciu je zobrazený ako prvý na tvotv.sk.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie