Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Väzni z Leopoldova volili hlavne Smer, národniari obsadili tretie miesto

V rámci mesta Leopoldov vyhral eurovoľby takisto Smer-SD so ziskom 31,20 percenta hlasov pred Progresívnym Slovenskom.
Menej ako 1 min. min.

10.6.2024 (SITA.sk) – Strana Smer-SD vyhrala voľby do Európskeho parlamentu vo väzení v Leopoldove so ziskom 57,53 percenta hlasov. Druhé Progresívne Slovensko volilo za múrmi prísne stráženého väzenia 10,95 percenta voličov. Na ďalších miestach skončili SNS (8,21 %), Republika (6,84 %) a Hlas – SD so ziskom 5,47 percenta hlasov.

O voľby bol minimálny záujem

Päťpercentnú hranicu neprekročilo KDH, ktoré získalo 4,1 percenta. Za bránami Ústavu na výkon trestu odňatia slobody a výkon väzby v Leopoldove prišlo voliť len 76 väzňov, ktorí odovzdali 73 platných hlasovacích lístkov. Víťazný Smer – SD tu získal 42 hlasov, každá ďalšia politická strana menej ako 10 hlasov.

O voľby bol v 18 slovenských ústavoch na výkon väzby a ústavoch na výkon trestu odňatia slobody len minimálny záujem. V ústavoch bolo pred voľbami umiestnených viac než 9 200 odsúdených a obvinených. O hlasovací preukaz prejavilo záujem 418 väzňov, ďalších osem mohlo voliť bez neho.

Smer by vyhral aj v celom meste

V rámci mesta Leopoldov vyhral eurovoľby takisto Smer-SD so ziskom 31,20 percenta hlasov pred Progresívnym Slovenskom (25,59 %), Republikou (14,53 %), KDH (7,18 %), Hlasom -SD (6,55 %) a Demokratmi (5,13 %). Aj v celom okrese Hlohovec dosiahol najlepšie výsledky Smer-SD, na ďalších miestach skončili Progresívne Slovensko, Republika, KDH a Hlas – SD.

Väznica v Leopoldove je jedným z najstarších a najväčších zariadení tohto druhu na Slovensku, jej celková kapacita je viac ako 1 400 väznených osôb. Bývalá vojenská pevnosť bola na väznicu prebudovaná v roku 1856 a tomuto účelu slúži dodnes.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024

>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku

Viac k témam: Hlasovací preukaz, právo voliť, Väzenie, Väzni, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024, Výsledky
Zdroj: SITA.sk – Väzni z Leopoldova volili hlavne Smer, národniari obsadili tretie miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie