Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

VIDEO: Petrohradské ekonomické fórum 2024: Základ nového multipolárneho sveta – formovanie nových centier rastu

www.slovanskenoviny.sk/rss Tohtoročného Petrohradského ekonomického fóra sa zúčastnilo viac ako 21 300 návštevníkov zo 139 štátov sveta a delegácií z 95 krajín. Podujatie je základnou platformou pre vytváranie multipolárneho svetového poriadku, ktorého charakteristikou je hojnosť, spravodlivosť a bezpečnosť. Na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF) bylo podepsáno celkem 982 dohod v hodnotě 6,43 bilionu rublů (což je […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Tohtoročného Petrohradského ekonomického fóra sa zúčastnilo viac ako 21 300 návštevníkov zo 139 štátov sveta a delegácií z 95 krajín. Podujatie je základnou platformou pre vytváranie multipolárneho svetového poriadku, ktorého charakteristikou je hojnosť, spravodlivosť a bezpečnosť.

Na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF) bylo podepsáno celkem 982 dohod v hodnotě 6,43 bilionu rublů (což je asi 61 miliard euro), napsaly noviny Vědomosti s odvoláním na několik vládních Tento údaj je bez započtení těch dohod, které představují obchodní tajemství. Se zástupci zahraničních společností bylo podepsáno více než 50 dohod.

Letošního Petrohradského ekonomické fóra se zúčastnilo více než 21 300 návštěvníků ze 139 zemí světa. Přijely sem delegace z 95 zemí, včetně 63 šéfů diplomatických sborů a 48 ministrů zahraničí.

Letošní téma fóra znělo „Základ multipolarity – formování nových center růstu“. Také letošního plenárního zasedání se účastnil ruský prezident Vladimir Putin spolu s bolivijským lídrem Luise Alberta Arce Catacorym a zimbabwským prezidentem Emmerson Mnangagwym.

Prezident Putin během svého projevu představil 10 strukturálních změn v Rusku do roku 2030. Akcentoval přitom ekonomický program rozvoje Ruska, a to kvalitativní, strukturální změny, kolem nichž by se měly soustředit finanční, lidské a organizační zdroje.

Viac vo videu:

Reportáž Jakuba Ziebu z Petrohradského ekonomického fóra:

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová v súvislosti s prebiehajúcimi transformačnými geopolitickými procesmi na planéte poukázala na polycentrický svetový poriadok, ktorý predstavuje odklon od predchádzajúcich noriem, čo má za následok aktuálny zúfalý odpor kolektívneho Západu.

„Hegemónia USA a globálna nadvláda Západu skončili,“ vyhlásila v panelovej debate na výročnom zasadnutí Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra.

Moderátorka a bývalá česká europoslankyňa Jana Bobošíková vo svojom videu približuje obsah minulotýždňového prejavu ruského prezidenta Vladimira Putina na 27. ročníku Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra (SPIEF).

Zdroj: paralelne.cz / InfoVojna

Príspevok VIDEO: Petrohradské ekonomické fórum 2024: Základ nového multipolárneho sveta – formovanie nových centier rastu je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie