Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

VIDEO: „Prekvapuje ma, že okrem premiéra Fica nie je zranený žiadny ochrankár. Oni majú nastaviť svoje hrude a svoje telo.

www.slovanskenoviny.sk/rss Musia počítať, že prídu o život,“ reaguje na pokus zavraždiť šéfa slovenskej vlády a neprofesionálnu reakciu jeho ochrankárov bývalý šéf Úradu pre ochranu ústavných činiteľov Zábojník. Bezpečnostný analytik a bývalý riaditeľ Úradu pre ochranu ústavných činiteľov Juraj Zábojník v rozhovore pre liberálny portál Startitup komentoval atentát, ktorý bol v stredu 15. mája 2024 spáchaný […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Musia počítať, že prídu o život,“ reaguje na pokus zavraždiť šéfa slovenskej vlády a neprofesionálnu reakciu jeho ochrankárov bývalý šéf Úradu pre ochranu ústavných činiteľov Zábojník. Bezpečnostný analytik a bývalý riaditeľ Úradu pre ochranu ústavných činiteľov Juraj Zábojník v rozhovore pre liberálny portál Startitup

komentoval atentát, ktorý bol v stredu 15. mája 2024 spáchaný na premiéra Roberta Fica počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej.

Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica nemá obdobu v celej Európe. Iba necelé tri hodiny po útoku na námestí v Handlovej prijal do štúdia Na Stope s Ivanom Megom pozvanie bývalý šéf Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Juraj Zábojník.

Informácie v čase jeho príchodu boli také, že na Roberta Fica bol okolo 15-tej hodiny spáchaný atentát. Básnik Juraj Cintula z Levíc na neho z davu vystrelil celkom päťkrát. Roberta Fica viacnásobne zasiahol do oblasti brucha. Po výstreloch, ktoré otriasli handlovským námestím, sa zrútil k zemi. Strelca spacifikovali krátko po útoku policajti. Roberta Fice previezli v ohrození života vrtuľníkom do Banskej Bystrice.

Reakcia ochrankárov rozhorčila bývalého šéfa Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Juraja Zábojníka. Ten v štúdiu Na Stope popísal, kde sa stala chyba.

Viac vo videu:

Predseda slovenskej vlády SR Robert Fico bol v stredu 15. mája 2024 počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej postrelený priaznivcom prezidentky SR Zuzany Čaputovej a súčasnej opozície.

Strelcom má byť podľa aktuálnych informácií 71-ročný spisovateľ Juraj Cintula z Levíc, ktorý patrí k zakladateľom LK DÚHA. Cintula v minulosti pracoval v súkromnej bezpečnostnej službe.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video, v ktorom sa vyjadruje sám atentátnik Juraj Cintula. Zrejme po jeho zadržaní políciou hovorí, prečo zaútočil na premiéra.

„Nesúhlasím s politikou vlády. Zlikvidované masmédiá. Prečo RTVS je napádaná, Mazák je prečo vyhodený z funkcie,“ povedal pre výsluchom muž, ktorý mal postreliť slovenského premiéra Roberta Fica.

Z videozáznamu vyplýva, že Juraj Cintula bol odhodlaný útočiť na premiéra už pred mesiacom, po víťazstve Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách.

Zdroj: YouTube Startitup / InfoVojna

Príspevok VIDEO: „Prekvapuje ma, že okrem premiéra Fica nie je zranený žiadny ochrankár. Oni majú nastaviť svoje hrude a svoje telo. je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie