Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Vojenské letiská mimo Ukrajiny môžu byť legitímnym terčom, vyhlásil ruský poslanec

Lietadlá F-16 a vojenské letiská mimo územia Ukrajiny sa stanú legitímnymi terčmi pre Rusko, ak sa budú podieľať na bojových misiách proti ruským silám, vyhlásil dnes šéf branného výboru dolnej komory ruského parlamentu Andrej Kartapolov. S odvolaním sa na ruské médiá to uviedla agentúra Reuters. Ukrajinský minister obrany Rustom Umerov koncom mája povedal, že americké […]
Menej ako 1 min. min.

Lietadlá F-16 a vojenské letiská mimo územia Ukrajiny sa stanú legitímnymi terčmi pre Rusko, ak sa budú podieľať na bojových misiách proti ruským silám, vyhlásil dnes šéf branného výboru dolnej komory ruského parlamentu Andrej Kartapolov. S odvolaním sa na ruské médiá to uviedla agentúra Reuters.

Ukrajinský minister obrany Rustom Umerov koncom mája povedal, že americké lietadlá jeho krajiny dostane už čoskoro. Ich dodávky prisľúbilo niekoľko západných krajín a ukrajinskí letci teraz dokončujú výcvik.

Rusko nepotrebuje na víťazstvo na Ukrajine jadrové zbrane, vyhlásil Putin

Ruská agentúra RIA Novosti tvrdí, že sa Kyjev rozhodol rozmiestniť časť stíhačiek v zahraničí. Práve na to teraz reagoval Kartapolov, podľa ktorého sa takéto zahraničné letiská stanú legitímnymi terčmi v prípade, že odtiaľ ukrajinské lietadlá F-16 odštartujú, potom vstúpia do ukrajinského vzdušného priestoru, odkiaľ odpália rakety, a znovu sa vrátia na zahraničné letisko.

Rusko, ktoré na Ukrajinu pred viac ako dvoma rokmi zaútočilo, na západné dodávky zbraní reaguje opakovane výhražnou rétorikou. Ruský prezident Vladimir Putin napríklad v poslednom týždni uviedol, že zváži posielanie zbraní protivníkom tých štátov, ktoré samy dodávajú zbrane Ukrajine.

Časť západných krajín nedávno povolila Ukrajine používať nimi dodané zbrane aj pri útokoch na vojenské ciele na území Ruska.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie