Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Vysaďte si do záhrady dobyvateľa horúčav. Za jednu sezónu narastie až do výšky 3 metrov. Je to prírodný dáždnik

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Zoran zoo-vrt). V posledných dňoch teplomery ukazovali viac ako 30 stupňov Celzia. Tropické horúčavy sú také intenzívne, že nepomáha ani osviežujúca limonáda alebo ventilátor. Ak si chcete pomôcť, zasaďte v záhrade strom. Ako vyzerá kyslíkový strom?Foto: shutterstock/Zoran zoo-vrt Horúce dni sú výzvou nielen pre deti a dôchodcov. Každý z […]
Menej ako 1 min. min.

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Zoran zoo-vrt).

V posledných dňoch teplomery ukazovali viac ako 30 stupňov Celzia. Tropické horúčavy sú také intenzívne, že nepomáha ani osviežujúca limonáda alebo ventilátor. Ak si chcete pomôcť, zasaďte v záhrade strom.

Ako vyzerá kyslíkový strom?
Foto: shutterstock/Zoran zoo-vrt

Horúce dni sú výzvou nielen pre deti a dôchodcov. Každý z nás môže horšie pocítiť, prečo je lepšie, keď teplota prekročí 30 stupňov Celzia, zostať doma, zatiahnuť žalúzie, zapnúť ventilátor alebo klimatizáciu a relaxovať. Uvedomujeme si však, že nie každý si to môže dovoliť. Ak musíte zostať vonku, nájdete útočisko pod španielskym stromom.

Ako vyzerá kyslíkový strom? Má dve veľmi užitočné funkcie

Oxytree je inak známy ako kyslíkový strom. Jeho oficiálny názov je Klon Paulownia in Vitro 112. Je to kríženec dvoch odrôd paulovnie: elongata a fortunei. Bol vyvinutý v španielskom laboratóriu a vytvorila ho biotechnologická spoločnosť. Rastlina produkuje viac ako 10-krát viac kyslíka ako iné druhy listnatých stromov a absorbuje oxid uhličitý.

Keď kvitne, má krásne ružové alebo svetlofialové kvety.
Foto: shutterstock/olpo

Má štíhlu a hladkú korunu, ktorá tvorí akýsi dáždnik. Listy sú veľmi veľké, tmavozelené, pokryté mechúrikom a srdcovitého tvaru. Oxytree kvitne v máji. Vtedy možno vidieť ružové alebo svetlofialové kvety, ktoré majú silnú vôňu a lákajú včely.

Ako rýchlo rastie kyslíkový strom? Skutočný gigant medzi rastlinami

Kyslíkový strom rastie veľmi rýchlo. Za jednu sezónu narastie asi o tri metre. Po niekoľkých rokoch sa teda môžete tešiť z ozajstného obra, ktorý vám v záhrade poskytne tieň a bude miestom, kam sa uchýlite pred horúčavami. Je bezpečný pre ľudí a domáce zvieratá, takže sa nemusíte obávať, že by jeho prítomnosť uškodila členom vašej domácnosti. Okrem toho nie je náročný na pestovanie a vydrží aj teploty 45 stupňov Celzia. Rastlinu možno orezávať a drevo neskôr použiť napríklad na spaľovanie v krbe. Kmeň stromu sa často používa na výrobu nábytkových dosiek, preglejok a nábytku.

Prispôsobuje sa rôznym klimatickým a pôdnym podmienkam.
Foto: shutterstock/Monika_1

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Katalpa – ako ju ostrihať po zime? Pokyny na krátky rez

Rýchlo rastie a kvitne ako orchidea. V lete poskytuje upokojujúci tieň

The post Vysaďte si do záhrady dobyvateľa horúčav. Za jednu sezónu narastie až do výšky 3 metrov. Je to prírodný dáždnik appeared first on Vášeň v tebe.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie