Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Vysoce sledovaná studie potvrzuje: Krávy nezpůsobují změnu klimatu

Krávy – a hospodářská zvířata vůbec – mají podle plánů globalistů padnout za oběť klimatické agendy. Údajně produkují příliš mnoho CO2 a metanu, což údajně vede ke globálnímu oteplování. V Holandsku tak již například oznámili vyvlastnění asi 3000 zemědělských podniků – většinou šlo právě o mléčné farmy, jejichž krávy však údajně příliš prdí a říhají. […]
Menej ako 1 min. min.

Krávy – a hospodářská zvířata vůbec – mají podle plánů globalistů padnout za oběť klimatické agendy. Údajně produkují příliš mnoho CO2 a metanu, což údajně vede ke globálnímu oteplování.

V Holandsku tak již například oznámili vyvlastnění asi 3000 zemědělských podniků – většinou šlo právě o mléčné farmy, jejichž krávy však údajně příliš prdí a říhají.

Nicméně nová studie vyvrací i tyto výmysly klimatických šílenců…

Nová převratná studie vyvrátila tvrzení globalistů, že emise z krav způsobují „změnu klimatu“ a zároveň dokázala, že stáda dobytka ve skutečnosti snižují hladinu metanu v atmosféře.

V posledních letech nikým nevolené zahraniční organizace jako Světové ekonomické fórum (WEF) a Organizace spojených národů (OSN) démonizovaly zemědělství a požadovaly omezení nebo dokonce zákaz konzumace masa a mléčných výrobků.

WEF, OSN a politici zelené agendy tvrdí, že metanové plyny z dobytka nebo „kravské prdy“ způsobují „globální oteplování.“

Tato takzvaná „zavedená věda“ o údajných emisích skotu vedla k rostoucí kontrole farmářů po celém světě. Vlády po celém světě reagovaly zpřísněním předpisů pro zemědělský průmysl, mnohde dokonce přistoupily k zavírání farem.

Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) odhaduje, že 11,1 procenta celosvětových emisí pochází z živočišného chovu.

Minulý rok vydala FAO zprávu, v níž vyzvala Američany, aby jedli méně masa. OSN tvrdí, že poptávka po kravách klesne, protože lidé bojují proti změně klimatu tím, že jedí méně masa.

Když je méně krav, je podle OSN méně emisí.

Nová studie od Alltech a Archbold však ukazuje, že tato „protikraví“ tvrzení globalistů jsou podvod. Nová studie ukazuje, že výpočet emisí metanu z krav ignoruje vztah mezi dobytkem a půdou.

Vědci zjistili, že pokud by byl dobytek odstraněn z pastvin, emise by se spíše zvýšily, než aby se snížily.

Kromě snahy přesvědčit lidi, aby změnili svůj jídelníček, aby se zbavili více krav, existují také snahy o řešení emisí u zdroje.

Nadace Billa a Melindy Gatesových udělila londýnské společnosti grant ve výši 4,8 milionu dolarů na vývoj plynových masek pro krávy. Masky jsou založeny na podobné koncepci jako technologie zachycování uhlíku.

Další výzkum se zabývá krmnými přísadami , které se přidávají do krmiva krav. Bill Gates také prosazuje, aby krávy byly geneticky modifikovány, aby bylo dosaženo tohoto cíle.

Tyto přísady jsou určeny ke snížení emisí metanu u zvířat.

V Irsku byli chovatelé mléčného skotu nuceni zabít mnoho zdravého dobytka, aby splnili cíle WEF pro „nulové čisté“ emise.

Dr. Vaughn Holder, manažer výzkumného projektu pro výživu dobytka ve společnosti Alltech, a Dr. Betsey Boughton, ředitelka agroekologie v Archbold, studovali dopad chovu dobytka na ekosystém mokřadních pastvin na Buck Island Ranch.

Ranč se nachází přibližně 150 mil severozápadně od Miami na Floridě.

Vědci zjistili, že 19–30 % emisí metanu pochází z dobytka. Zbytek metanu pocházel z mokřadních půd. Výzkum ukazuje, že odstranění krav zvyšuje množství metanu uvolňovaného mokřadními ekosystémy.

Klimatologové tvrdí, že metan má silnější skleníkový efekt než oxid uhličitý. Metan má však životnost jen asi 12 let.

Emise dobytka jsou často stejně démonizované jako emise z fosilních paliv, poznamenávají vědci.

Když spalujeme fosilní paliva, emise jdou do ovzduší. Pokud mimo jiné odstavíte uhelnou elektrárnu, vypne se jeden zdroj emisí a emise se sníží.

„V zemědělství je tento proces mnohem složitější než u fosilních paliv,“ říká Holder.

Takzvaní přežvýkavci, mezi které patří skot a ovce, mají před žaludkem velkou komoru, která slouží jako fermentační systém. Obsahuje bakterie, kvasinky, plísně a další mikroorganismy, které zvířatům pomáhají trávit trávy, které člověk nemůže strávit.

Metan je přirozeným odpadním produktem tohoto procesu.

V sérii videí o výzkumu na Buck Island Holder vysvětluje, že dobytek žere mnoho rostlin, které lidé jíst nemohou. Krávy je přeměňují na jedlé bílkoviny, které mohou lidé konzumovat.

Zvířata také jedí mnoho vedlejších produktů, které nejsou vhodné pro lidskou spotřebu. Například pomerančovou dužinou, která zůstane při výrobě pomerančové šťávy, lze krmit zvířata.

Tyto vedlejší produkty lze kompostovat, ale kompostování zvyšuje emise pětkrát více než pokud se jimi krmí dojnice, řekl Holder.

Pokud jsou vedlejší produkty skládkovány, emise vzrostou 50krát ve srovnání s tím, když se jimi krmí dojnice.

„Je možné zabránit produkci metanu u krav pomocí přísad v krmivu, ale negativní účinky začínají na úrovni inhibice kolem 30 procent,“ říká Holder.

Existují některé životaschopné strategie pro snížení emisí pomocí aditiv, ale to funguje jen do určité míry. Zvířata jsou také součástí uhlíkového cyklu.

„Když studie  modelují pouze emise zvířat, zbytek ekosystému je ignorován,“ řekl Holder. Studie ukazuje, že ekosystém absorbuje uhlík, když zvířata tráví čas na pastvě.

„Výzkumná aliance mezi Archbold a Alltech přispívá k lepšímu pochopení tohoto procesu,“ řekl Holder.

„Než jsme uzavřeli partnerství se skupinou Betsey Boughtonové, nedívali jsme se na produkci potravin z hlediska ekosystému,“ říká Holder.

„To změnilo náš pohled na to, jak velké tyto systémy musí být, aby správně fungovaly. Když se dobytek pase na zemi, rostliny upřednostňují růst kořenů před nadzemní rostlinnou hmotou.“

Čím hlouběji kořeny sahají, tím více uhlíku rostliny fotosyntézou vážou v půdě.

Pastva také odstraňuje trávy z pastviny, takže méně odumřelé rostlinné hmoty padá na zem a hnije, což také vytváří skleníkové plyny.

„Toto je přirozený proces,“ říká Dr. Boughtonová.

„Neříkáme, že je to špatné. Mokřady jsou dobré. Je to přirozená součást mokřadu.“

Na ranči na Buck Island Ranch Boughtonová se svým týmem měřila množství skleníkových plynů uvolňovaných na nepasené pastvině.

Zjistili, že pastva s dobytkem je pohlcovačem uhlíku, což znamená, že dochází k čistému snížení emisí z této pastviny ve srovnání s pastvinou bez krav.

„Podle mého názoru se jedná spíše o studii proveditelnosti,“ říká Holder.

„Ukazujeme, že pokud chceme mít rozumnou představu o tom, co se děje v těchto ekosystémech a jaký to má dopad na globální oteplování nebo potravinovou bezpečnost nebo cokoli jiného, ​​musíme se dívat na víc než jen na emise.“

V půdě je podle něj „uložena“ spousta uhlíku.

Co přesně se stane, když se na těchto plochách přestane pást, není zatím zcela jasné.

„Je to svým způsobem nezamýšlený důsledek, když odebíráme zvířata z půdy a nevíme, jak další využití půdy ovlivní zásoby uhlíku,“ řekl Holder.

Živočišný průmysl má již dlouho pocit, že byl v boji proti „změně klimatu“ nespravedlivě démonizován.

Výzkum Alltech-Archbold ukazuje, že farmáři mají pravdu a příběh globalistů není nic jiného než podvod.

Tato zpráva přichází poté, co nedávná recenzovaná studie poskytla přesvědčivý vědecký důkaz, že emise oxidu uhličitého (CO₂) do zemské atmosféry nemohou způsobit globální oteplování.

Dr. Jan Kubicki vedl skupinu světově uznávaných polských vědců, kteří studovali dopad rostoucích emisí CO₂ na globální teplotu Země.

Nejen, že zjistili, že vyšší úrovně CO₂ nemají žádný vliv, ale také dokázali, že zvýšení oxidu uhličitého prostě nemůže vést ke zvýšení teploty.

Kubicki a jeho tým nedávno publikovali tři články, z nichž všechny docházejí k závěru, že zemská atmosféra je již „nasycena“ oxidem uhličitým.

Tato saturace znamená, že „skleníkový plyn“ nezpůsobí zvýšení teploty ani při velkém zvýšení úrovně CO₂.

 

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie