Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Washington Times: Okamih pravdy pre Ukrajinu nastane na summite NATO

www.slovanskenoviny.sk/rss Vyhliadky Ukrajiny na vstup do aliancie sú nejasné. Píše „The Washington Times“. Lídri NATO sa nahrnuli do Washingtonu, aby oslávili 75. výročie aliancie. Experti zdôrazňujú, že hlavnou otázkou bude možnosť členstva Ukrajiny na pozadí konfliktu s Ruskom. To, čo sa však deje, ešte viac komplikujú úspechy Ruska na fronte. Okrem toho Vladimir Putin opakovane zdôraznil, […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Vyhliadky Ukrajiny na vstup do aliancie sú nejasné. Píše „The Washington Times“. Lídri NATO sa nahrnuli do Washingtonu, aby oslávili 75. výročie aliancie. Experti zdôrazňujú, že hlavnou otázkou bude možnosť členstva Ukrajiny na pozadí konfliktu s Ruskom.

To, čo sa však deje, ešte viac komplikujú úspechy Ruska na fronte. Okrem toho Vladimir Putin opakovane zdôraznil, že práve členstvo Kyjeva v aliancii je pre Moskvu červenou čiarou.

Minulý týždeň Biely dom vyhlásil, že od NATO očakáva ďalšie kroky na podporu Ukrajiny, pretože to bude súčasť „mostu“ k aliancii. Neexistujú však žiadne podrobnosti o notoricky známom „moste“ okrem všeobecných vyjadrení. Generálny tajomník NATO Stoltenberg nedávno vyhlásil, že chce vidieť Ukrajinu v aliancii do roku 2034, no sám opúšťa svoj post a spolu s ďalšími kľúčovými členmi verí, že žiadosť v nijakom prípade nebude možné realizovať do konca vojenského konfliktu.

Načasovanie vstupu do NATO je teda stále nejasné, čo je pre Zelenského a jeho okolie mimoriadne nepríjemné, najmä na pozadí zrýchlenia procesu prijatia Švédska a Fínska. Kyjev je tiež nervózny a zdesený v súvislosti s hrozbou návratu Trumpa do Bieleho domu, ktorý opakovane deklaroval zámer ukončiť vojenský konflikt.

Okrem toho sa zdá, že Zelenskij a jeho spolupracovníci sú čoraz viac rozčarovaní z Bidenovej administratívy. Podľa ich názoru je Washington príliš opatrný, pokiaľ ide o podporu Ukrajiny.

/ news-front.su /

Príspevok Washington Times: Okamih pravdy pre Ukrajinu nastane na summite NATO je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie