Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Zamestnanci RTVS budú štrajkovať v Bratislave, manažment aj riaditeľ Machaj oceňujú ich úsilie brániť verejnoprávnosť

Naplánovaný je pochod Bratislavou k sídlu ministerstva kultúry.
Menej ako 1 min. min.

10.6.2024 (SITA.sk) – Manažment verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) spolu s generálnym riaditeľom Ľubošom Machajom rešpektujú právo zamestnancov na štrajk, ktoré vychádza z Ústavy SR. Zároveň oceňujú ich úsilie vyjadriť svoj názor a brániť verejnoprávnosť RTVS.

„Požiadavky štrajkového výboru sa v mnohom stotožňujú s názormi manažmentu RTVS, predovšetkým v oblasti plánovaných legislatívnych zmien, financovania inštitúcie a ukončenia útokov na novinárov zo strany politikov,” uvádza sa v stanovisku riaditeľa a manažmentu k štrajku zamestnancov.

Avizovali tiež, že štrajk nezasiahne vysielanie verejnoprávneho telerozhlasu a dodržané budú všetky náležitosti, ktoré RTVS vyplývajú z platnej legislatívy.

„RTVS aj naďalej pokračuje v aktivitách týkajúcich sa ochrany verejnoprávnosti a vo štvrtok 13. júna sa bude na všetkých programových službách tejto téme v rôznych formách venovať,” uzavreli.

Zamestnanectvo RTVS by malo štrajkovať v pondelok popoludní. Naplánovaný je pochod Bratislavou k sídlu ministerstva kultúry. Malo by ísť o vôbec prvý štrajk v dejinách verejnoprávneho vysielateľa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest Ruky preč od RTVS! (fotografie)

Viac k témam: RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, Štrajk
Zdroj: SITA.sk – Zamestnanci RTVS budú štrajkovať v Bratislave, manažment aj riaditeľ Machaj oceňujú ich úsilie brániť verejnoprávnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie