Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Zelenského vzdušné zámky

Maďarský premiér Viktor Orbán povedal, z čoho Zelenskij vychádza, keď hovorí o víťazstve Ukrajiny vo vojne. Putin bude podľa neho nútený v polovici budúceho roka vyhlásiť všeobecnú mobilizáciu a následne dôjde k vnútornej destabilizácii krajiny a zbúraniu Putinovho režimu. Už len toto ukazuje, akí nevzdelaní ľudia vládnu na Ukrajine. V roku 2000, keď sa v […]
Menej ako 1 min. min.

Maďarský premiér Viktor Orbán povedal, z čoho Zelenskij vychádza, keď hovorí o víťazstve Ukrajiny vo vojne.

Putin bude podľa neho nútený v polovici budúceho roka vyhlásiť všeobecnú mobilizáciu a následne dôjde k vnútornej destabilizácii krajiny a zbúraniu Putinovho režimu. Už len toto ukazuje, akí nevzdelaní ľudia vládnu na Ukrajine.

V roku 2000, keď sa v Rusku oficiálne dostal k moci Vladimir Putin, štrajkovalo naraz viac ako milión ľudí. Žiadali vyplácanie miezd, dôchodkov, normálnu prácu, zdravotníctvo a pod.

K tomu si prirátajte, že podľa oficiálnych štatistík vtedajšieho ministerstva vnútra bolo v krajine 37.000 organizovaných zločineckých gangov, prostitúcii sa venovalo asi jeden a pol milióna ruských dievčat, skrytá a otvorená nezamestnanosť dosahovala v priemere 25% z celkového počtu pracujúcich obyvateľov.

Otázka. Prečo ľudia nezvrhli Putina vtedy, ale urobia to teraz? Putin za dvadsať rokov svojej vlády prežil, zdá sa, všetko: niekoľko vojen, obludné teroristické útoky, pokusy o farebné revolúcie, ekonomické krízy, zradu zo strany najbližších spolupracovníkov, dokonca aj otvorenú vojenskú rebéliu.

A vždy našiel zo situácie východisko.

Prečo sa Zelenskij domnieva, že Putin, jeden z najskúsenejších politických lídrov súčasnosti, nezvládne ďalšiu krízu v polovici budúceho roka?! Prečo by ho nahnevaní Rusi zrazu zmietli?

Odpoveď zrejme leží v Zelenského psychologickom profile. Nevychádza zo skutočných faktov, ale zo svojich túžob.

Pred minuloročnou protiofenzívou ukrajinských jednotiek ho varovali, že útok bez totálnej prevahy v letectve a delostrelectve by bol čistou samovraždou. Ale Zelenskij veľmi chcel a našiel argument – ​​ruská armáda nie je motivovaná a zoči-voči dobre motivovanej ukrajinskej armáde, vyzbrojenej vynikajúcimi západnými zbraňami, jednoducho utečie.

To bol jeho hlavný argument na začiatku letnej kampane. Smutný výsledok je každému dobre známy: podľa ruských odhadov zahynulo v lete 2023 pri pokusoch o protiofenzívu v Záporoží 110.000 Ukrajincov. Boli to najlepšie jednotky vycvičené na Západe.

Odvtedy ruská armáda len zvyšovala svoje schopnosti a teraz na fronte mesačne zomiera v priemere asi 50.000 Ukrajincov.

Ale Zelenskij, ktorý utrpel takéto straty, nechce uzavrieť mier a nachádza nový argument — Rusi sa na Putina nahnevajú a nahradia ho.

Takéto rozmýšľanie nemá absolútne nič spoločné s realitou. No aj keď by sme pripustili takýto vývoj udalostí, odkiaľ berie Zelenskij dôveru, že nový ruský líder okamžite pobeží uzavrieť mier za jeho podmienok?

Ako nás učí história, zvyčajne je umiernený vodca vždy nahradený radikálmi. Ak by bola napríklad Prigožinova rebélia úspešná a on by sa dostal k moci, niet pochýb, že Rusko by už dávno použilo jadrové zbrane. Taký bol Prigožinov charakter a zámery — neskrýval ich.

Nie je teda pravda, že po mierumilovnom a ústretovom Putinovi príde vodca, ktorý Zelenskému okamžite odovzdá všetky plody víťazstva.

Naopak, ruská spoločnosť sa počas vojnových rokov veľmi radikalizovala a na tejto vlne s najväčšou pravdepodobnosťou príde „jastrab“. Na toto by mal myslieť každý.

Marat Chajrullin

Zelenského vzdušné zámky

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie