Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Zelenskyj prisľúbil obnovenie detskej nemocnice v Kyjeve zničenej pri útoku

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prisľúbil znovuvybudovať detskú nemocnicu v Kyjeve, ktorá bola vážne poškodená pri pondelkovom raketovom útoku Ruska. Informuje o tom agentúra DPA. Na obnovu nemocnice už vyčlenili 100 miliónov hrivien (2,27 milióna eur) a investujú do nej ešte ďalších 300 miliónov hrivien (6,8 milióna eur), uviedol Zelenskyj vo videopríhovore zverejnenom v utorok večer […]
Menej ako 1 min. min.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prisľúbil znovuvybudovať detskú nemocnicu v Kyjeve, ktorá bola vážne poškodená pri pondelkovom raketovom útoku Ruska. Informuje o tom agentúra DPA.

Na obnovu nemocnice už vyčlenili 100 miliónov hrivien (2,27 milióna eur) a investujú do nej ešte ďalších 300 miliónov hrivien (6,8 milióna eur), uviedol Zelenskyj vo videopríhovore zverejnenom v utorok večer na sociálnych sieťach.

Ukrajinský prezident zároveň prisľúbil pomoc rodinám ľudí, ktorí utrpeli zranenia alebo zomreli pri pondelkovom ruskom raketovom útoku.

Ruská propaganda spochybňuje útok na kyjevskú nemocnicu. Nezmysel, hovorí OSN

K poškodeniu detskej nemocnice v Kyjeve prišlo v pondelok v rámci rozsiahlej vlny raketových útokov na rôzne ukrajinské mestá. Zelenskyj oznámil, že počet obetí týchto útokov vzrástol na 43. Podľa agentúry DPA pri útoku tiež utrpelo zranenia vyše 100 ľudí.

Ostreľovanie detskej nemocnice v Kyjeve a jej okolia vyvolalo medzinárodné pohoršenie aj na úrovni Bezpečnostnej rady OSN.

Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova poškodila nemocnicu zablúdená raketa ukrajinskej vzdušnej obrany. Zároveň Kyjev obvinil, že sa tragédiu snaží využiť v čase, keď sa Zelenskyj účastní na summite NATO vo Washingtone.

Členské krajiny Aliancie na summite v utorok oznámili, že Ukrajine pošlú viac systémov protivzdušnej obrany. Zelenskyj uviedol, že pomôžu pri odrážaní brutálnych útokov, akým bol útok na detskú nemocnicu v Kyjeve.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie