Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Zmiešajte s vodou a naneste na vlasy. Nielenže ich posilníte, ale rýchlo si všimnete baby hair

15.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shuterstock/Galaxy love design). Droždie je skutočným bohatstvom vitamínov, živín a minerálov. Vedeli to už naše babičky a prababičky, ktoré ho používali na starostlivosť o vlasy a pleť. Hoci v súčasnosti je na trhu množstvo kozmetických prípravkov, ktoré obsahujú droždie, oplatí sa zaviesť do každodennej starostlivosti o pleť domáce prípravky […]
Menej ako 1 min. min.

15.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shuterstock/Galaxy love design).

Droždie je skutočným bohatstvom vitamínov, živín a minerálov. Vedeli to už naše babičky a prababičky, ktoré ho používali na starostlivosť o vlasy a pleť. Hoci v súčasnosti je na trhu množstvo kozmetických prípravkov, ktoré obsahujú droždie, oplatí sa zaviesť do každodennej starostlivosti o pleť domáce prípravky s obsahom droždia, ktorých účinky vás možno prekvapia.

Domáca drožďová maska na vlasy. Aké má účinky?
Foto: shuterstock/Galaxy love design

Droždie a jeho vlastnosti

Droždie je jednobunková huba, ktorá sa živí sacharidmi (cukrami). Väčšina z nás si ho predstavuje ako nevyhnutnú prísadu na pečenie koláčov a buchiet. Vďaka svojmu bohatému zloženiu sa však používajú aj v kozmetickej starostlivosti.

Nenápadné droždie obsahuje zložky ako napríklad:

vitamíny skupiny B (tiamín, biotín, riboflavín, niacín, kyselina pantoténová, kyselina listová),

vitamín E,

chróm,

horčík,

fosfor,

selén

železo,

zinok,

cysteín,

síra.

Tieto a mnohé ďalšie zložky obsiahnuté v droždí z neho robia skutočnú výživovú a posilňujúcu bombu pre naše vlasy a pokožku. Preto sa oplatí zaviesť ho do starostlivosti o naše vlasy, najmä preto, že ho môžeme použiť niekoľkými rôznymi spôsobmi, z ktorých všetky budú mať viditeľné výsledky.

Pravidelná konzumácia droždia vo forme nápoja aj tabliet prinesie pozitívne výsledky aj pokiaľ ide o naše zdravie. Pomáhajú regulovať hormóny a hladinu cukru v krvi, zmierňujú migrény a nervové napätie a preukázateľne liečia nespavosť. Podporujú imunitný systém, regeneráciu a čistenie organizmu a majú protirakovinové účinky.

Droždie v starostlivosti o vlasy

Hlavným stavebným prvkom našich vlasov je keratín. Práve vďaka jeho ochrannej funkcii sú naše vlasy odolné voči škodlivým vonkajším vplyvom, ako sú slnečné žiarenie, nízke teploty, soľ alebo chlórovaná voda. Na jeho syntézu je však potrebný vitamín B. Ak je ho v našej strave príliš málo, odrazí sa to na stave nielen našich vlasov, ale aj pokožky a nechtov.

Preto droždie, ktoré je bohaté na vitamíny skupiny B a mnohé ďalšie cenné minerály, je našim spojencom v boji za zdravé a krásne vlasy.

Ako používať droždie na rast vlasov?

Priaznivé účinky droždia na naše vlasy budeme pozorovať bez ohľadu na to, ako sa rozhodneme ho používať. Na výber sú tieto možnosti:

užívanie droždia v tabletách,

pitie drožďového nápoja,

príprava masiek,

používanie hotovej kozmetiky, ktorá ho obsahuje.

Účinky budú viditeľné len pri pravidelnom používaní zvolenej metódy.
Foto: shutterstock/puhhha

Ako vyrobiť drožďový nápoj na rast vlasov?

Najlepšie účinky na vlasy má pitie nápoja z čerstvého droždia. Ktoré droždie by ste si mali na tento účel vybrať? Nápoj môžeme pripraviť buď z pivovarského, alebo pekárskeho droždia. Presne to isté droždie, ktoré používate pri výrobe cesta na pizzu alebo chleba. Je veľmi dôležité, aby sa čerstvé droždie nikdy nekonzumovalo surové, pretože to môže spôsobiť črevné a žalúdočné problémy. Preto je potrebné ho najprv deaktivovať preliatím vriacou vodou (vlažná voda nestačí). Na prípravu odvaru budete potrebovať čerstvé droždie, vodu a prípadne trochu mlieka alebo medu.

Približne ⅙ kocky droždia zalejte vriacou vodou tak, aby ho voda úplne zakryla.

Nápoj nechajte vychladnúť.

Pred pitím môžeme pridať trochu mlieka alebo medu (nikdy nie cukru) na zlepšenie chuti.

Nápoj pijeme každý deň počas jedného mesiaca a potom urobíme jednomesačnú prestávku.

Správne pripravený drožďový nápoj by nemal spôsobovať vedľajšie účinky u ľudí, ktorí nemajú kontraindikácie na jeho konzumáciu. Reagovať na neho však môžu osoby, ktoré trpia:

cukrovkou,

Crohnovou chorobou,

potravinovými alergiami,

poruchami imunity.

Liečba drožďovým nápojom sa neodporúča ani dojčiacim a tehotným ženám.

Maska z droždia

Ak patríte k ľuďom, ktorí neznášajú vôňu droždia, nehovoriac o jeho chuti, obávate sa možných vedľajších účinkov alebo máte kontraindikácie na jeho konzumáciu, riešením sú drožďové masky na vlasy. Môžete použiť hotové, ktoré sú k dispozícii v drogérii, alebo si ich pripraviť sami.

Účinok drožďových masiek posilňujú vtierky na báze droždia.
Foto: shutterstock/Alexandra Morosanu

Ako pripravíte masku z droždia? Recept na najzákladnejšiu verziu je veľmi jednoduchý a na jej prípravu potrebujeme len dve ingrediencie: droždie a mlieko.

Zmiešajte 1 kocku čerstvého droždia s 3 polievkovými lyžicami teplého mlieka a vytvorte hustú pastu.

Zmes naneste na suché vlasy a nechajte pôsobiť jednu hodinu.

Po uplynutí tejto doby masku opláchnite a umyte si vlasy ako zvyčajne.

Ak chcete, aby bola maska ešte bohatšia, môžete použiť nasledujúci recept.

Zmiešajte 1 kocku čerstvého droždia s 3 lyžicami teplého mlieka, 2 lyžicami olivového alebo ricínového oleja a štipkou škorice.

Vzniknutú kašu naneste na suché vlasy (pre lepší účinok môžete vlasy zabaliť do potravinovej fólie alebo sprchovej čiapky a potom do uteráka).

Po 30 minútach masku dôkladne opláchnite a vlasy umyte jemným šampónom.

Účinok drožďového nápoja a masky zvyšujú vlasové vtierky na báze droždia. V tomto prípade odporúčame použiť niektorý z výrobkov dostupných v drogérii. Na rozdiel od masiek prichádzajú vtierky na báze droždia do priameho kontaktu s vlasovou pokožkou. Preto je dôležité používať riadne otestovaný výrobok, ktorý nespôsobí podráždenie, svrbenie alebo pálenie.

Droždie na vlasy – účinky

Či už pijeme drožďový nápoj alebo používame masku na báze droždia, účinky sa prejavia až pri pravidelnom používaní zvolenej metódy.

Aplikácia droždia na vlasy urobí to, že:

vlasy budú rásť oveľa rýchlejšie (ako rýchlo vlasy po droždí rastú, je individuálne),

objavia sa detské vlasy,

zníži sa vypadávanie vlasov,

zníži sa mastnota vlasov,

vaše vlasy budú silné, lesklé a pružné,

celkové zlepšenie stavu vašich vlasov.

Pre rýchlejšie viditeľné výsledky sa oplatí kombinovať pitie drožďového nápoja alebo užívanie drožďových tabliet s pravidelným používaním drožďových masiek a vtierok.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Hodvábne hladké vlasy ako po návšteve salónu? Odborníčka odhaľuje recept na fenomenálny kondicionér

Kaderníčka mi odporučila domáci liek na lupiny. Pokožka je hladká a vlasy nadvihnuté

The post Zmiešajte s vodou a naneste na vlasy. Nielenže ich posilníte, ale rýchlo si všimnete baby hair appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie