Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Zmiešajte tieto bežné veci. Prečistíte si črevá a brucho spľasne

V malých semienkach ľanového semienka sa skrýva množstvo výživných látok. Najlepším spôsobom, ako využiť jeho potenciál, je pripraviť si jednoduchú quinou. S týmto receptom bude nielen zdravá, ale aj naozaj chutná. Tento jedinečný kisel je ideálny pri zápche, syndróme dráždivého čreva, kašli, zápaloch hrdla a hrtana. Urýchľuje metabolizmus, regeneruje črevá, podporuje peristaltiku a pomáha chudnúť. […]
Menej ako 1 min. min.

V malých semienkach ľanového semienka sa skrýva množstvo výživných látok. Najlepším spôsobom, ako využiť jeho potenciál, je pripraviť si jednoduchú quinou. S týmto receptom bude nielen zdravá, ale aj naozaj chutná.

Tento jedinečný kisel je ideálny pri zápche, syndróme dráždivého čreva, kašli, zápaloch hrdla a hrtana. Urýchľuje metabolizmus, regeneruje črevá, podporuje peristaltiku a pomáha chudnúť. Veľa výhod, nízka cena – tento recept je jednoducho dokonalý.

Ľanové želé

Ľanové želé je skvelý nápad na zdravú desiatu. Rastlinné slizy, ktoré obsahuje, majú upokojujúci účinok na sliznice organizmu, zmierňujú zápal hrdla, nosovej dutiny a ďalších častí dýchacieho systému. Tieto slizy totiž vytvárajú ochrannú vrstvu, ktorá chráni podráždené tkanivá a uľahčuje ich regeneráciu.

Okrem toho ľanové želé napomáha tráveniu, reguluje činnosť čriev a má mierny preháňací účinok. Obsiahnutá vláknina stimuluje peristaltiku čriev. Ľanové želé sa oplatí zaradiť do svojho jedálneho lístka, aby ste sa prirodzeným spôsobom postarali o svoje zdravie a pohodu a podporili chudnutie.

Zloženie:

2 veľké lyžice ľanového semienka,

2-3 poháre vody,

ovocná šťava (napr. malinová, jahodová, ríbezľová),

med podľa chuti,

citrónová šťava podľa chuti.

Príprava:

Ľanové semienka v hrnci zalejeme vodou a za občasného miešania varíme 10-15 minút.

Odstavte z ohňa a preceďte cez sito, aby ste sa zbavili semienok. Vďaka tomu bude kisel jemnejší pre ľudí s citlivými črevami. Cedenie však môžete vynechať a podávať kisel so zrnami.

Odstavte, aby vychladol.

Podľa chuti pridajte obľúbenú ovocnú šťavu, med a citrónovú šťavu. Vyberte si 10 % šťavu, najlepšie domácu.

Dôkladne premiešajte.

Kisiel je teraz hotový. Je nielen zdravý, ale aj veľmi chutný. Vychutnajte si ho!

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie