Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Aby ste mohli obdivovať bohatú úrodu nezabudnite na TIETO 3 veci! Pre maliny sú tieto mesiace veľmi dôležité

Maliny sú jednými z najobľúbenejších ovocných kríkov pestovaných v záhrade. Sú cenené pre svoju chuť, vitamíny, spracovanie a nie príliš zložité pestovanie. Nevyžadujú veľa ošetrení, ale stojí za to vedieť o niektorých činnostiach vykonávaných v určitých obdobiach roka, ktoré majú významný vplyv na výnos úrody. Starostlivosť o maliny v júni až júli. Ochrana proti škodcom […]
Menej ako 1 min. min.

Maliny sú jednými z najobľúbenejších ovocných kríkov pestovaných v záhrade. Sú cenené pre svoju chuť, vitamíny, spracovanie a nie príliš zložité pestovanie.

Nevyžadujú veľa ošetrení, ale stojí za to vedieť o niektorých činnostiach vykonávaných v určitých obdobiach roka, ktoré majú významný vplyv na výnos úrody.

Starostlivosť o maliny v júni až júli.

Ochrana proti škodcom

Maliny v tomto období rodia a hrozí ich oslabenie škodcami, čo spôsobí slabšiu úrodu, ako by mohla byť. Najzraniteľnejšie sú na slimáky a vošky.

Kým slimáky ich okusujú na spodku, vošky sa živia najnovšími listami, kvetmi a pukmi plodov. Horné výhonky môžu byť pokryté škodcami, čo zabráni rozvoju ovocia.

Musíte byť obzvlášť opatrní a rýchlo reagovať. Na vošky je najlepšie použiť prírodný ekologický prostriedok, ktorý možno nastriekať aj na ovocie.

Polievanie

V suchých a horúcich dňoch nenechávame rastliny zároveň samotné, najmä v suchých a horúcich dňoch. Naše kríky potrebujú vodu, aby prinášali ovocie. Každé 2-3 dni ich výdatne zalievajte.

Kŕmenie

V prvých dvoch mesiacoch leta potrebujú maliny extra výživu. Príliš málo živín výrazne znižuje množstvo, veľkosť a kvalitu ovocia.

Ak sú listy kríka svetlejšie, žlté a majú malé výrastky, je to znak toho, že malinám určite chýba dusík. Bujné kríky, veľké množstvo porastov a hustota kríkov sú zase znakom príliš veľkého množstva dusíka v pôde.

Žltnúce končeky listov, padajúce kvety alebo plody pred dozretím sú známkou nedostatku draslíka.

Malo by sa však pamätať na to, že nadbytok draslíka inhibuje vstrebávanie horčíka, takže to s podávaním príliš veľkého množstva tejto zložky nemôžete preháňať, pretože horčík je z veľkej časti zodpovedný za efektivitu plodenia kríkov.

V júni – júli sa oplatí použiť hotové viaczložkové prírodné biohnojivá alebo jednozložkové, ak dokážeme rozpoznať nedostatky.

Pri nedostatku dusíka môžete pôdu obohatiť o silne zriedený slepačí hnoj alebo žihľavovú kašu alebo primiešať do pôdy dusičnan amónny do hĺbky asi 20 cm. Dávka je až 0,7 kg na 100 m2 malín.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post Aby ste mohli obdivovať bohatú úrodu nezabudnite na TIETO 3 veci! Pre maliny sú tieto mesiace veľmi dôležité appeared first on Šikovník.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie