Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Atentátom na Fica sa povzbudzujú v zahraničí: Si ďalší na rade, odkázal muž srbskému prezidentovi

Srbská polícia zadržala muža, ktorý je podozrivý, že vyhrážal sa prezidentovi Aleksandarovi Vučičovi pod komentárom k stredajšiemu útoku na slovenského premiéra Roberta Fica. Dnes to podľa srbských médií povedal srbský vicepremiér a minister vnútra Ivica Dačić. Vučić v stredu na sociálnej sieti X napísal, že ho atentát na Fica šokoval. Slovenského premiéra označil za “veľkého […]
Menej ako 1 min. min.

Srbská polícia zadržala muža, ktorý je podozrivý, že vyhrážal sa prezidentovi Aleksandarovi Vučičovi pod komentárom k stredajšiemu útoku na slovenského premiéra Roberta Fica. Dnes to podľa srbských médií povedal srbský vicepremiér a minister vnútra Ivica Dačić.

Vučić v stredu na sociálnej sieti X napísal, že ho atentát na Fica šokoval. Slovenského premiéra označil za “veľkého priateľa Srbska i svojho osobného”. “Drahý priateľ, modlím sa za teba a za tvoje zdravie,” odkázal Vučić Ficovi, ktorý utrpel mnohopočetné poranenia po útoku strelnou zbraňou.

Vyhrážky prezidentovi

Pod Vučičovým príspevkom sa vzápätí objavili hrozby, že je “ďalší na rade” a že “čoskoro budeme čítať podobné správy o tebe”.

Podľa srbských úradov je zadržaným muž z mesta Sombor na severozápade krajiny.

Poľský premiér Donald Tusk dnes na sociálnej sieti X zdieľal príspevok, ktorého autor napísal, že “Slováci nám dali príklad, čo urobiť s Tuskom, ak zničí” obrovský chystaný dopravný uzol, ktorý má vzniknúť medzi Varšavou a Lodžou. Tusk k tomu dodal, že v stredu takýchto príspevkov bolo veľa.

Vlnu solidarity vyjadrujú Ficovi lídri z celého sveta, rezort diplomacie prijal vyjadrenia zo 77 krajín

Maďarský provládny web Magyar Nemzet dnes zase uviedol, že stúpenci opozičného politika Pétera Magyara diskutovali o “možnom atentáte na premiéra Viktora Orbána”. Takéto debaty vraj priaznivci Magyarovej strany TISZA viedli na sociálnych sieťach a údajne sa medzi nimi objavil tiež komentár, že “by neplakali, keby niekto zastrelil Viktora” Orbána.

Stiahnutie z vysielania

Péter Magyar v minulosti patril medzi Orbánových spojencov, teraz ale jeho vládu obviňuje z rozsiahlej korupcie i toho, že okolo seba vytvorila centralizovanú propagandistickú mašinériu.

Belgická rozhlasová stanica Waregem 1 stiahla z vysielania moderátora kvôli nevhodným výrokom súvisiacim s útokom na Fica. “Všetkým tým, ktorí uvažujú o zastrelení (belgického premiéra) Alexandra De Crooa, ale neodvažujú sa k tomu kvôli bezpečnostným opatreniam okolo neho: Vidíte, je možné vystreliť na premiéra. Takže by som povedal, aby ste išli do toho, “povedal moderátor podľa agentúry Belga. Premiér sa kvôli tomuto výroku obrátil na políciu, uviedol jeho hovorca a pripomenul, že “podnecovanie k násiliu je trestné”.

Stanica uviedla, že moderátor chcel byť “hravý” a že sa poslucháčom ospravedlňuje. “Absolútne neodhadol načasovanie a kontext svojho vyjadrenia, ktoré tak bolo neprijateľné,” uviedla stanica vysielajúca vo flámčine.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie