Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Babiše opouští výrazné jméno. Macháček rezignuje na post předsedy think-tanku hnutí ANO

„Rezignuji po dohodě s vedením hnutí ANO. Dále k tomu nebudu nic komentovat,“ sdělil serveru Macháček. K TÉMATU: Mluvit s Putinem nedává smysl, pokud útočí, řekl Lipavský. Biden podle něj vyslal silný vzkaz Macháček šéfoval správní radě institutu od února 2015. Nedlouho předtím se stal komentátorem Lidových novin, které Babiš v roce 2013 koupil. Působil zároveň jako Babišův […]
Menej ako 1 min. min.

„Rezignuji po dohodě s vedením hnutí ANO. Dále k tomu nebudu nic komentovat,“ sdělil serveru Macháček.

K TÉMATU: Mluvit s Putinem nedává smysl, pokud útočí, řekl Lipavský. Biden podle něj vyslal silný vzkaz

Macháček šéfoval správní radě institutu od února 2015. Nedlouho předtím se stal komentátorem Lidových novin, které Babiš v roce 2013 koupil. Působil zároveň jako Babišův zahraničněpolitický poradce. V současnosti je Macháček rovněž členem skupiny poradců k zahraniční politice prezidenta Petra Pavla.

V Evropském parlamentu bylo dosud hnutí ANO v liberální frakci Renew, kde má podle serveru hlavní slovo francouzský prezident Emmanuel Macron. Ten přitom Babiše v minulosti několikrát napomínal za to, že jeho veřejné vystupování a priority v evropské politice neodpovídají programu Renew. Think-tank hnutí ANO byl navíc propojený se think-tanky ostatních evropských liberálních stran sdružených ve frakci Renew. Dosud se podle serveru snažil profilovat jako šiřitel liberálních myšlenek. „To už bude ve spolupráci s pravicovými extremisty nemožné,“ uvedl zdroj e15 blízký institutu. A to byl také hlavní důvod Macháčkova odchodu, napsal web.

„Honza udělal mnoho velmi dobré práce, má nové výzvy a ukončujeme spolupráci samozřejmě po dohodě a v dobrém,“ napsal místopředseda hnutí ANO a člen správní rady Institutu pro politiku a společnost Karel Havlíček.

Frakce Patrioti pro Evropu (Patriots for Europe) je třetí největší skupinou v EP. Její vznik na konci června oznámili na společném setkání ve Vídni maďarský premiér Viktor Orbán, bývalý český premiér Babiš a šéf pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Herbert Kickl. Ke třem zakládajícím formacím – FPÖ, nacionálně konzervativní straně Fidesz a českému hnutí ANO  se následně připojilo několik dalších stran a nyní jsou ve frakci zástupci z 12 zemí EU.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie