Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Povolební situace ve Francii: Bojuje se o premiérské křeslo. Jsme v bryndě, řekla Le Penová

Francie zažívá chaos, jaký nepamatuje. Poté, co se stranám spojeným do voleb v Nové lidové frontě podařilo odvrátit vítězství lepenovců, se ukazuje, jak nesoudržné toto uskupení je. Na post premiéra si dělá nárok jak předseda extrémní levice Jean-Luc Mélenchon, tak třeba lídr socialistů Olivier Faure. ČTĚTE TAKÉ: Je větší zlo francouzská levice, nebo lepenovci? Členové pětikoalice […]
Menej ako 1 min. min.

Francie zažívá chaos, jaký nepamatuje. Poté, co se stranám spojeným do voleb v Nové lidové frontě podařilo odvrátit vítězství lepenovců, se ukazuje, jak nesoudržné toto uskupení je. Na post premiéra si dělá nárok jak předseda extrémní levice Jean-Luc Mélenchon, tak třeba lídr socialistů Olivier Faure.

ČTĚTE TAKÉ: Je větší zlo francouzská levice, nebo lepenovci? Členové pětikoalice se pohádali kvůli volbám

„Naše strana vždy dobře sloužila této zemi. A já také ctím a cítím tuto povinnost. Jsem tedy připraven ujmout se funkce,“ uvedl podle AFP Faure. Čeká se, koho Macron nakonec sestavením vlády pověří. Ten zatím udělal jediné, a sice nepřijal demisi stávajícího premiéra Gabriela Attala.

„Prezident dělá, jako kdyby ty volby neexistovaly. To on se rozhodl rozpustit parlament těsně před olympiádou. A teď se na ni vymlouvá. Proč nespěchá s jmenováním nové vlády?“ nechala se podle LCP slyšet poslankyně Nepodvolené Francie Mathilde Panotová. „Jsme v pořádné bryndě, protože nikdo neví, odkud vzejde příští premiér a jakou politiku vláda nastolí. Tenhle chaos je Macronovo dílo,“ uvedla zakladatelka Národního sdružení Marine Le Penová.

K žalobě státních orgánů se navíc nyní odhodlala sestra Samuela Patyho. Tedy učitele, kterého před čtyřmi roky na ulici zavraždil a sťal islámský fanatik. „Mým požadavkem je, aby stát uznal svou míru zodpovědnosti za to, co se stalo. Několik dnů před vraždou mému bratrovi veřejně vyhrožovali.  Policie ty informace měla a neudělala nic. Nikdo mého bratra neochránil,“ uvedla podle BFMTV Mickaëlle Patyová. Navíc se marně dožadovala uznání odpovědnosti u prezidenta nebo ministrů. Na její prosby nikdo neodpovídal.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Francii hrozí násilný chaos. Politolog nastínil možné scénáře, kdo se po volbách ujme vlády

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie