Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Bývalý vyšetrovateľ NAKA Ďurka má na krku ďalšie obvinenie

Policajná inšpekcia Ďurku obvinila pre zneužívanie právomoci verejného činiteľa.
Menej ako 1 min. min.

9.7.2024 (SITA.sk) – Bývalý funkcionár policajnej inšpekcie a vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry zo skupiny okolo Jána Čurillu Pavol Ďurka čelí novému obvineniu. Informoval o tom spravodajský portál Aktuality.sk s tým, že policajná inšpekcia Ďurku obvinila pre zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Prípad sa podľa portálu týka Patrika Vidašiča, ktorého súdia v kauze známej ako takáčovci.

„Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby 4. júla obvinil P. D. z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Podľa informácií vyšetrovateľa mal obvinený P. D. úmyselne zabrániť osobe P. V. v užívaní práva na osobnú slobodu garantovanú Ústavou SR,“ uviedla pre Aktuality hovorkyňa policajnej inšpekcie Andrea Dobiášová.

Celá vec podľa portálu súvisí s takzvanou „otočkou” Patrika Vidašiča pred väznicou. V lete 2021 ho totiž prepustili z vyšetrovacej väzby, vzápätí ho však znovu zadržali a obvinili v ďalšej veci. Podľa policajnej inšpekcie však tento postup zvolil Ďurka účelovo, aby dostal Vidašiča opäť do väzby.

Viac k témam: Aktuality.sk, Čurillovci, monitor, Obvinenie, Policajná inšpekcia, Takáčovci, vyšetrovateľ, zneužívanie právomoci
Zdroj: SITA.sk – Bývalý vyšetrovateľ NAKA Ďurka má na krku ďalšie obvinenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie