Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ceny zubných ošetrení idú do výšin. Kam až porastú?

Zubárskemu ošetreniu sa väčšinou počas roka nevyhnete, či už ide o preventívnu prehliadku alebo prípadne iný zákrok. Ošetrenie však býva každým rokom nákladnejšie. O téme informoval portál Aktuality. Slovenská komora zubných lekárov dokonca avizuje, že ošetrujúci zdravotnícky pracovník je povinný informovať pacienta o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a […]
Menej ako 1 min. min.

Zubárskemu ošetreniu sa väčšinou počas roka nevyhnete, či už ide o preventívnu prehliadku alebo prípadne iný zákrok. Ošetrenie však býva každým rokom nákladnejšie. O téme informoval portál Aktuality.

Slovenská komora zubných lekárov dokonca avizuje, že ošetrujúci zdravotnícky pracovník je povinný informovať pacienta o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia poskytnutia zdravotnej starostlivosti.

V jednoduchosti povedané, pacient by mal o všetkom dopredu vedieť. Takýmto spôsobom by sa nemalo stať, že na pacientovi sa vykoná séria vyšetrení a na konci ho zarazí vysoká suma.

S tým súvisí aj to, že ľudia sa boja chodiť k zubárovi, pretože majú strach najmä z toho, koľko za daný zákrok zaplatia. Podľa štatistiky išli ceny jednotlivých zákrokov oproti minulému roku hore až o pätinu.

Neraz u zubára necháme množstvo peňazí. Zdroj: shutterstock.com/Elina Gritsak

Ceny išli hore najmä kvôli zvýšeniu cien zubných materiálov, prístrojového vybavenia, nájomného, energií a miezd. Za všetkým bola skrytá, samozrejme, vysoká inflácia.

Niektoré zubné úkony teda zdraželi, niektoré dokonca radikálne. Tak napríklad, cena za kovokeramickú korunku stúpla za dva roky o 85 eur, celokeramická o taktiež nezanedbateľných 55 eur.

Avšak, sú aj také zákroky, ktorých ceny sa za dva roky absolútne nezmenili. Tam patrí napríklad RTG zubov, povrchová-slizničná anestéza alebo extrakcia trvalého zuba alebo koreňa.

Zubári aj analytici však nevylučujú, že ceny zubárskych zákrokov ešte porastú. Za vyššie ceny sa môže stále podpísať inflácia alebo dopyt pacientov.

Ceny zubárskych zákrokov nie sú regulované a ani do nich nemôže zasahovať ministerstvo zdravotníctva. Aj keby sa hovorilo o zastropovaní cien, tak to by v konečnom dôsledku znamenalo narušenie trhu, čo by v takomto prípade nebolo dobré.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Aktuálnemu stavu nepomohlo ani zrušenie  zubného benefitu

The post Ceny zubných ošetrení idú do výšin. Kam až porastú? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie