Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Čína kritizuje NATO za kroky v Ázii a Tichomorí, žiada zmenu postoja

Čína kritizovala v utorok NATO za jeho kroky v ázijsko-tichomorskej oblasti a žiadala Alianciu, aby prehodnotila svoje kroky. Informujú o tom agentúry AFP a DPA. Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lin Ťien uviedol, že Peking nesúhlasí s “hanobením” zo strany NATO a odmieta, aby Aliancia Čínu využívala ako zámienku na zásahy v oblasti Ázie a […]
Menej ako 1 min. min.

Čína kritizovala v utorok NATO za jeho kroky v ázijsko-tichomorskej oblasti a žiadala Alianciu, aby prehodnotila svoje kroky. Informujú o tom agentúry AFP a DPA.

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lin Ťien uviedol, že Peking nesúhlasí s “hanobením” zo strany NATO a odmieta, aby Aliancia Čínu využívala ako zámienku na zásahy v oblasti Ázie a Tichého oceána.

“Takzvaná bezpečnosť NATO je na úkor bezpečnosti iných krajín a jeho kroky prinášajú mimoriadne vysoké bezpečnostné riziko pre svet a oblasť (juhovýchodnej Ázie),” povedal Ťien. NATO podľa jeho slov nepretržite rozširuje svoju moc za svoje hranice a vyvoláva konfrontácie, pričom Čína buduje vo svete mier a prispieva ku globálnemu rozvoju.

Ruská korveta a čínske bojové lode podnikli cvičenie vo Filipínskom mori

Jednou z tém samitu NATO vo Washingtone (9. – 11. júla) má byť aj ďalší postup voči Číne a posilnenie spolupráce NATO v indo-tichomorskej oblasti, pripomína DPA. Okrem 32 členských krajín budú prítomní aj lídri Austrálie, Japonska, Nového Zélandu a Južnej Kórey.

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg v pondelok uviedol, že ich účasť potvrdzuje, že “naša bezpečnosť nie je regionálna”, ale globálna. “To sa jasne potvrdzuje vo vojne na Ukrajine, kde Irán, Severná Kórea a Čína podporujú Rusko a umožňujú jeho nezákonnú vojnu agresie voči Ukrajine,” citovala Stoltenberga AFP.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie