Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

V Grécku zaznamenali najteplejší jún za vyše 60 rokov

Grécko zaznamenalo v tomto roku najteplejší jún od roku 1960, uviedol v utorok riaditeľ Národného observatória v ​​Aténach Kostas Laguvardos. Informuje o tom agentúra AFP. VIDEO: Grécko vydalo varovanie pred extrémnymi horúčavami  “Jún sa vyznačoval dlhými obdobiami zvýšených teplôt počas niekoľkých dní, ktoré vo veľkej miere prevyšovali bežné sezónne teploty v celej krajine,” dodal Laguvardos. Priemerná teplota […]
Menej ako 1 min. min.

Grécko zaznamenalo v tomto roku najteplejší jún od roku 1960, uviedol v utorok riaditeľ Národného observatória v ​​Aténach Kostas Laguvardos. Informuje o tom agentúra AFP.

VIDEO: Grécko vydalo varovanie pred extrémnymi horúčavami 

“Jún sa vyznačoval dlhými obdobiami zvýšených teplôt počas niekoľkých dní, ktoré vo veľkej miere prevyšovali bežné sezónne teploty v celej krajine,” dodal Laguvardos. Priemerná teplota v Grécku sa podľa štatistík počas desaťročí od roku 1960 do roku 2024 zvýšila o 2,5 stupňa Celzia.

Hoci júnové teploty v Grécku zvyčajne neprekračujú 30 až 31 stupňov Celzia, tento rok boli v krajine teploty 35 stupňov a v polovici júna sa vyskytla vlna horúčav s teplotami nad 40 stupňov Celzia, uviedol riaditeľ observatória.

Minulý mesiac bol najteplejším zaznamenaným júnom

Dôsledkom je aj vyšší počet požiarov. Zatiaľ čo predošlý rok ich v júni bolo 533, v tom istom mesiaci tohto roku ich bolo až 1281, uviedli miestne úrady.

Silný vietor a sucho v uplynulých týždňoch roznietili požiare v okolí Atén, na ostrove Chios pri tureckej pevnine a v regióne Peloponéz južne od hlavného mesta.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie