Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

El Salvador a jeho inovatívny prístup k ťažbe Bitcoinov

El Salvador, malá krajina v Strednej Amerike, sa stala predmetom záujmu celého sveta vďaka svojmu progresívnemu prístupu k ťažbe Bitcoinov. V roku 2021 sa El Salvador stal prvou krajinou, ktorá prijala Bitcoin ako zákonné platidlo, a odvtedy pokračuje v inováciách v oblasti kryptomeny. Jednou z najvýznamnejších iniciatív je využitie geotermálnej energie zo sopky Tecapa na […]
Menej ako 1 min. min.

El Salvador, malá krajina v Strednej Amerike, sa stala predmetom záujmu celého sveta vďaka svojmu progresívnemu prístupu k ťažbe Bitcoinov. V roku 2021 sa El Salvador stal prvou krajinou, ktorá prijala Bitcoin ako zákonné platidlo, a odvtedy pokračuje v inováciách v oblasti kryptomeny. Jednou z najvýznamnejších iniciatív je využitie geotermálnej energie zo sopky Tecapa na ťažbu, čo je krok, ktorý zdôrazňuje záväzok krajiny k obnoviteľným zdrojom energie a udržateľnosti.

Projekt, ktorý bol spustený asi pred dvoma rokmi, využíva prirodzenú paru zo sopky na napájanie 300 ťažobných procesorov. Tieto procesory sú poháňané 1,5 megawattmi energie z celkových 102 megawattov vyrobených štátnou elektrárňou. Táto metóda ťažby Bitcoinov je nielen energeticky efektívna, ale tiež predstavuje ekologickú alternatívu k tradičným metódam, ktoré sú často závislé od fosílnych palív a spôsobujú značné množstvo emisií CO2.

Salvádorská „Bitcoinová kancelária“, ktorá má na starosti túto operáciu, nedávno oznámila, že vláda teraz vlastní približne 5 750 Bitcoinov. Pridanie takmer 474 Bitcoinov od roku 2021 nie je len dôkazom úspechu tejto iniciatívy, ale aj ukážkou toho, ako môže byť ťažba udržateľná a zároveň ekonomicky výhodná.

Prezident Nayib Bukele, ktorý bol tento rok znovu zvolený, je známy svojou podporou Bitcoinu a kryptomien. Jeho administratíva presadzovala ťažobné operácie a zdôrazňovala význam inovácií v tejto oblasti. Vďaka tomuto prístupu sa El Salvador stáva vzorom pre iné národy, ktoré hľadajú spôsoby, ako znižovať svoju uhlíkovú stopu a zároveň podporovať ekonomický rast.

Kritici však upozorňujú na potenciálne riziká spojené s volatilitou bitcoinu a jeho dopadom na finančnú stabilitu krajiny. Napriek tomu El Salvador pokračuje vo svojej ceste k ekologickej a ekonomickej inovácii, pričom geotermálna ťažba bitcoinov je len jedným z mnohých krokov, ktoré krajina podnikla na dosiahnutie týchto cieľov.

Tento príbeh o El Salvadore a jeho geotermálnej sopečnej energii na ťažbu Bitcoinov je fascinujúcim príkladom toho, ako technológia a prírodné zdroje môžu spolupracovať na vytváraní udržateľnejšej budúcnosti. Je to príbeh o inovácii, odvahe a hľadaní nových riešení pre staré problémy, ktorý bude určite inšpirovať ďalšie národy, aby nasledovali tento príklad.

Príspevok El Salvador a jeho inovatívny prístup k ťažbe Bitcoinov je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie