Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Eurovoľby: V Košickom kraji vyhralo Progresívne Slovensko, vyše polovice hlasov získalo v Košiciach

Najväčšiu podporu v sobotňajších voľbách do Európskeho parlamentu získalo v Košickom kraji Progresívne Slovensko so ziskom 25,46 percenta, čo predstavuje 43 539 hlasov. Viac ako polovicu z toho získalo v samotných Košiciach. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov volieb zverejnených Štatistickým úradom. Druhý najväčší podiel platných hlasov získal v kraji Smer-SD (23,99 percenta), nasleduje Republika (12,06 percenta), […]
Menej ako 1 min. min.

Najväčšiu podporu v sobotňajších voľbách do Európskeho parlamentu získalo v Košickom kraji Progresívne Slovensko so ziskom 25,46 percenta, čo predstavuje 43 539 hlasov. Viac ako polovicu z toho získalo v samotných Košiciach. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov volieb zverejnených Štatistickým úradom.

Druhý najväčší podiel platných hlasov získal v kraji Smer-SD (23,99 percenta), nasleduje Republika (12,06 percenta), Hlas-SD (7,67 percenta), KDH (7,19 percenta), Aliancia (5,48 percenta), Demokrati (4,93 percenta), SaS (4,88 percenta), koalícia Slovensko, Za ľudí (3,12 percenta)  a SNS (1,65 percenta). Ďalšie politické subjekty získali pod jedno percento hlasov. Volebná účasť v kraji dosiahla 28,33 percenta, čo je najmenej spomedzi všetkých krajov.

Čaputovú teší nárast účasti Slovákov v eurovoľbách. K hodnotovej zmene v EÚ podľa nej nepríde

PS vyhralo vo všetkých štyroch okresoch Košíc, ako aj v okrese Košice-okolie (24,99 percenta). V ostatných okresoch kraja dominoval Smer-SD. Najviac získal v Sobraneckom okrese (40,40 percenta) a podiel hlasov nad 30 percent získal aj v Michalovskom a Gelnickom okrese. Najtesnejší rozdiel bol v okrese Rožňava, kde PS získalo menej o tri hlasy. Čo sa týka samotných okresných miest, vo väčšine mal najviac hlasov Smer-SD. PS ho predbehlo v Rožňave a Spišskej Novej Vsi.

V krajskom meste po víťaznom PS s 22.663 hlasmi, čo je 36,52 percenta hlasov, nasledoval Smer-SD (19,60 percenta), Republika (10,08 percenta), KDH (7,33 percenta), SaS (6,66 percenta), Demokrati (6,18 percenta), Hlas-SD (5,98 percenta), koalícia Slovensko, Za ľudí (2,09 percenta), SNS (1,26 percenta) a Aliancia (1,24 percenta).

Smer je poraziteľný aj v ďalších voľbách, povedal Šimečka. Spájanie v opozícii nevylučuje

Progresívne Slovensko dominovalo vo všetkých košických mestských častiach okrem Luníka IX. Viac ako 40-percentný podiel hlasov získalo v MČ Sever, Staré Mesto a Vyšné Opátske. Smer-SD získal spomedzi MČ najväčší podiel hlasov v Šaci (25,66 percenta). V MČ Kavečany, Ťahanovce, Lorinčík a Poľov skončilo po PS na druhom mieste KDH.

Na Luníku IX vyhrala koalícia Slovensko, Za ľudí so ziskom 68,62 percenta, čo predstavuje 35 hlasov. Nasledovali Smer-SD, Hlas a Volt SK, ktoré získali po tri hlasy. V tejto MČ je zapísaných 4919 oprávnených voličov, svoj hlas tu odovzdalo 54 ľudí. Volebná účasť tak dosiahla 1,09 percenta hlasov.

Celkovo dosiahla volebná účasť priamo v Košiciach 34,04 percenta.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie