Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Fico telefonoval s ukrajinským premiérom, potvrdil mu ponuku hospitalizácie detských pacientov z Kyjeva

Premiér Robert Fico (Smer) telefonoval s predsedom vlády Ukrajiny Denysom Šmyhaľom. Potvrdil mu ponuku hospitalizovať na Slovensku detských onkologických pacientov z Kyjeva. Dohodli sa, že technický prevoz a následnú hospitalizáciu zabezpečia ministri zdravotníctva. Fico poďakoval Šmyhaľovi za prejavy podpory po atentáte na jeho osobu. Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády. “Premiéri sa […]
Menej ako 1 min.

Premiér Robert Fico (Smer) telefonoval s predsedom vlády Ukrajiny Denysom Šmyhaľom. Potvrdil mu ponuku hospitalizovať na Slovensku detských onkologických pacientov z Kyjeva.

Dohodli sa, že technický prevoz a následnú hospitalizáciu zabezpečia ministri zdravotníctva. Fico poďakoval Šmyhaľovi za prejavy podpory po atentáte na jeho osobu. Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády.

“Premiéri sa ďalej dohodli, že vlády si v krátkom čase vymenia hodnotenie plnenia záväzkov prijatých na spoločnom rokovaní slovenskej a ukrajinskej vlády v Michalovciach a začnú prípravu ďalšieho spoločného rokovania vlád,” priblížil Úrad vlády.

Ako doplnil, ukrajinský premiér pozval slovenskú vládu na rokovanie na území Ukrajiny, pričom ako predbežný termín bola určená druhá polovica septembra alebo začiatok októbra 2024.

“Premiéri sa zhodli, že spoločné rokovanie vlád bude výbornou príležitosťou na otvorený a férový dialóg o celom okruhu otázok,” uviedol úrad.

Fico zablahoželal Ukrajine k otvoreniu rokovaní o vstupe krajiny do EÚ. Slovenská vláda je podľa Úradu vlády pripravená poskytnúť ukrajinskej vláde technickú pomoc pri týchto negociáciách.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie