Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Takmer miliarda nám príde začiatkom augusta. S plnením úloh z plánu obnovy sú dva rezorty v sklze

Peniaze z európskych zdrojov na Slovensku v nasledujúcich rokoch výrazne posilnia rast ekonomiky. Očakáva sa, že nám z plánu obnovy do roku 2026 pritečie 6,3 miliardy eur. Potrebujeme na to splniť takmer 200 míľnikov.  Richard Raši informuje o stavu čerpania financií z európskych zdrojov. Tým, ako sa ich darí napĺňať, sa tento týždeň zaoberala aj […]
Menej ako 1 min. min.

Peniaze z európskych zdrojov na Slovensku v nasledujúcich rokoch výrazne posilnia rast ekonomiky. Očakáva sa, že nám z plánu obnovy do roku 2026 pritečie 6,3 miliardy eur. Potrebujeme na to splniť takmer 200 míľnikov. 

Richard Raši informuje o stavu čerpania financií z európskych zdrojov.

Tým, ako sa ich darí napĺňať, sa tento týždeň zaoberala aj vláda na svojom druhom júlovom zasadnutí, na ktorom sa prvýkrát po atentáte objavil aj premiér Robert Fico. 

„Vo vzťahu k štvrtej žiadosti o platbu Slovenská republika minulý týždeň získala kladné hodnotenie Európskej komisie. V súčasnosti prebieha posudzovanie tejto platby na úrovni pracovných skupín Rady EÚ a očakávame, ak sa nič nepredvídateľne nestane, že tieto zdroje prídu na účet Slovenskej republiky začiatkom augusta,“ informovala štátna tajomníčka podpredsedu vlády pre plán obnovy Alena Sabelová. Ide o balík financií v objeme 924 miliónov eur.

Nesplnené úlohy

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie