Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Populárny britský výrobca vysávačov bude prepúšťať, chce znižovať náklady

Britský výrobca vysávačov Dyson oznámil, že na domácom trhu plánuje zrušiť viac než štvrtinu pracovných pozícií. Prepúšťanie je podľa spoločnosti súčasťou procesu znižovania nákladov. Informujú agentúry DPA a Reuters. Spoločnosť v utorok oznámila zamestnancom, že v rámci britského trhu plánuje zrušiť približne tisíc pracovných miest. V Británii pritom celkovo zamestnáva zhruba 3500 ľudí. Zrušiť tak plánuje […]
Menej ako 1 min. min.

Britský výrobca vysávačov Dyson oznámil, že na domácom trhu plánuje zrušiť viac než štvrtinu pracovných pozícií. Prepúšťanie je podľa spoločnosti súčasťou procesu znižovania nákladov. Informujú agentúry DPA a Reuters.

Spoločnosť v utorok oznámila zamestnancom, že v rámci britského trhu plánuje zrušiť približne tisíc pracovných miest. V Británii pritom celkovo zamestnáva zhruba 3500 ľudí. Zrušiť tak plánuje približne 28 percent pracovných pozícií.

Hanno Kirner, šéf firmy, ktorá okrem vysávačov vyrába aj produkty na úpravu vlasov a čističky vzduchu, povedal, že rušenie miest je výsledkom nedávneho prieskumu v spoločnosti, ktorá musí reagovať na meniacu sa situáciu na trhu.

“Dyson pôsobí na stále náročnejšom trhu s rastúcou konkurenciou, na ktorom sa tempo inovácií a zmien každým dňom zrýchľuje,” povedal Kirner s tým, že v reakcii na to sa vedenie rozhodlo pre zmeny vo firme, ktoré pravdepodobne povedú aj k zníženiu počtu pracovných miest.

Zatiaľ posledné hospodárske výsledky, ktoré sú za rok 2022, prezentovala firma v októbri minulého roka. V rámci nich uviedla, že v roku 2022 dosiahla zisk pred zdanením na úrovni 9,6 milióna libier (11,37 milióna eur) oproti 10,2 milióna libier za rok 2021. Za poklesom zisku bol slabší dopyt po produktoch spoločnosti.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie