Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Hoří slavná francouzská katedrála: Oheň zasáhl jednu z věží, byl zřízen evakuační koridor

Věž katedrály v Rouenu se podle agentury Reuters už několik týdnů opravuje a i v době vzniku požáru ji obklopovalo lešení a částečně zakrývala bílá plachta. Podle úřadů se z budovy podařilo evakuovat všechny osoby. Na místě nyní zasahují hasiči. MOHLO VÁM UNIKNOUT: Slyšeli zoufalé volání o pomoc. Plameny nám ale odřízly cestu, vzpomíná hasič na […]
Menej ako 1 min. min.

Věž katedrály v Rouenu se podle agentury Reuters už několik týdnů opravuje a i v době vzniku požáru ji obklopovalo lešení a částečně zakrývala bílá plachta. Podle úřadů se z budovy podařilo evakuovat všechny osoby. Na místě nyní zasahují hasiči.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Slyšeli zoufalé volání o pomoc. Plameny nám ale odřízly cestu, vzpomíná hasič na tragický požár

„Požár na věži katedrály ve městě Rouen. Původ je v této fázi neznámý. Veškeré dostupné prostředky byly mobilizovány. Děkujeme za usnadnění jejich zásahu,“ napsal na sociální síti X starosta města Nicolas Mayer-Rossignol.

Na záběrech televizní stanice BFM byl vidět černý dým stoupající z jedné z věží a dav kolemjdoucích, kteří události přihlíželi.

Katedrálu v Rouenu po celém světě proslavily zejména obrazy francouzského impresionisty Claudea Moneta. Budova se nachází v chráněné zóně města a od druhé poloviny 19. století je historickou památkou.

Požár jiné slavné památky zažila Francie v roce 2019, kdy v Paříži plameny zničily velkou část slavné katedrály Notre Dame.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Ohnivé peklo ohrožovalo Čechy v Turecku. Dusili jsme se v kouři, cesty byly zavřené, tvrdí

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie