Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ján Richter o vážnej strate Hegerovej pamäte

www.slovanskenoviny.sk/rss U opozičných politikov sme si už tak akosi zvykli, že zabúdajú na to, ako v rokoch 2020-2023 fungovali oni sami. Eduard Heger (Demokrati), ktorého vláda padala a padala pol roka, na sociálnej sieti do parlamentu spoza húštiny nezvoliteľnosti kritizuje vládu za vysoké ceny. Poslanec NR SR Ján Richter (Smer-SSD) ho upozorňuje, že akosi stratil pamäť. Heger na […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

U opozičných politikov sme si už tak akosi zvykli, že zabúdajú na to, ako v rokoch 2020-2023 fungovali oni sami. Eduard Heger (Demokrati), ktorého vláda padala a padala pol roka, na sociálnej sieti do parlamentu spoza húštiny nezvoliteľnosti kritizuje vládu za vysoké ceny. Poslanec NR SR Ján Richter (Smer-SSD) ho upozorňuje, že akosi stratil pamäť.

Heger na Facebooku o Robertovi Ficovi píše, že je to politik, ktorý vie hovoriť o práci pre ľudí len z opozičných lavíc. Ján Richter však Hegerovi pripomenul, ako vyzeral rast cien počas vlád OĽaNO a tiež ako v tom období rástli ceny.

Keď bol Fico v opozícii

Heger pripomína niekoľko výrokov Roberta Fica z čias, keď bol v opozícii. Hovoril vtedy o tom, že verejnosť nemôže parlament nechať bez akejkoľvek pomoci, či o plazivej inflácii.

„A dnes? Robert Fico je predsedom vlády SR a realita je na míle vzdialená od jeho sľubov rožok stojí 14 centov a cena sa bude zvyšovať; pomoc potravinárom je zastavená; Robert Fico už o vysokej cene potravín mlčí; odpustenie odvodov pre potravinárov skončilo minulý mesiac; ďalšie riešenia sú len prázdne sľuby; jeho plat stúpol o viac ako 5 000 eur; minister Takáč už zabudol na zníženie marže pre obchodné reťazce; rožok o 30% lacnejší? To je utópia, sľubovanú cenu 8 centov môžu Slováci zabudnúť a ten nákup v košíku je stále menší, menší a menší a tá cena je vyššia, vyššia a vyššia,“ pripomína Heger, ktorému sa nepáči, že premiér „sa hrá“ na záchrancu len z opozície.

„Keď má moc, stará sa len o seba a svojich priateľov. Na obyčajných občanov Slovenska kašle,“ prezentuje svoj názor Eduard Heger.

Fakt vie, čo je chudoba?

„Bývalý predseda vlády Eduard Heger sa dnes rozvášnil, keď poukazoval na mierny nárast niektorých cien potravín. Hovoril o tom, že vie, čo je chudoba, ale keď bol predsedom vlády, počet ľudí ohrozených rizikom chudoby alebo sociálneho vylúčenia výrazne rástol. V roku 2022 sa zvýšil o 47 000 osôb a v roku 2023 až o 55 000. Aktuálne tak čelí riziku chudoby takmer milión Slovákov. Škoda, že ak vedel, čo je to chudoba, ľuďom v najťažších časoch enormného zdražovania vôbec nijako nepomohol. A teraz vykrikuje, že vláda nič nerobí v boji za lacnejšie potraviny a ľudia vraj nakupujú drahšie. Ako správny demagóg si vybral zopár potravín, ktorých ceny sa síce v máji oproti aprílu mierne zvýšili, stále sú však nižšie ako za jeho bačovania,uvádza Hegerove informácie na pravú mieru Richter.

Richterovo porovnanie

„V máji stála polohrubá múka v priemere 0,63 € a vo februári minulého roka 0,84 €. Priemerná cena hladkej múky bola v máji 0,66 € a vo februári minulého roka 0,81 €. Obdobne to je aj s trvanlivým polotučným mliekom, za ktoré teraz ľudia zaplatia v priemere približne o 20 centov menej ako na začiatku roka 2023,“ poukazuje Richter na niektoré základné potraviny.

Kto tu brzdí rast cien

„Takže pán bývalý premiér, ako je to s tými cenami? Vy ste už naozaj zabudli, že počas vášho úradovania sa ceny potravín medziročne zvýšili v roku 2022 o 19,3 percent a v roku 2023 vďaka tomu, že ste neprijali ani jedno jediné protiinflačné opatrenie, o 17,5 percent?

Boli sme to až my, opozícia, ktorí sme predložili opatrenia na zabrzdenie cien rastu potravín a ukazuje sa, že pomáhajú. Kým v máji 2023 sa ceny potravín v porovnaní s májom  2022 zvýšili o 21,7 percent v máji 2024 sa oproti máju 2023 zvýšili iba o 0,7 percent. Ceny potravín tak už nerastú takým šialeným tempom, akým rástli za vás, naštudujte si to a neklamte ľudí,“odporučil na záver statusu Richter Hegerovi pripájajúc meme obrázok.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Ján Richter o vážnej strate Hegerovej pamäte je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie