Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Je pád Bitcoinu na 50 000 dolárov stále reálny?

Bitcoin dosiahol 14. marca 2024 historické maximum na cenovej úrovni 73 800 dolárov a odvtedy počas troch mesiacov cena smeruje do strany. Otvára sa otázka, či je reálne, aby cena napokon túto štruktúru ukončila pádom, uvádza správa NewsBTC. Odpoveď sa snažil nájsť populárny analytik Alan Santana. Bitcoinu hrozí pád, varuje analytik Ako poukazuje analytik, cena […]
Menej ako 1 min. min.

Bitcoin dosiahol 14. marca 2024 historické maximum na cenovej úrovni 73 800 dolárov a odvtedy počas troch mesiacov cena smeruje do strany. Otvára sa otázka, či je reálne, aby cena napokon túto štruktúru ukončila pádom, uvádza správa NewsBTC. Odpoveď sa snažil nájsť populárny analytik Alan Santana.

Bitcoinu hrozí pád, varuje analytik

Ako poukazuje analytik, cena Bitcoinu bola na vzostupnej vlne viac ako jeden rok, presnejšie 479 dní, od novembra 2022 do marca 2024. Santana verí, že existuje reálna šanca cenového pádu až na 50 000 dolárov. Zároveň upozorňuje, že klesajúci trend zvykne byť omnoho rýchlejší ako rastúci. Odhaduje, že pád je rýchlejší až 2,5-násobne.

Analýza analytika Alan Santana. Zdroj: TradingView/AlanSantana

Dlhodobá štruktúra blízko historického maxima by mohla naznačovať, že držitelia to napokon nevydržia a začnú realizovať zisky. K zamietnutiu pri pokuse prekonať maximum došlo totiž už 3-krát. Akonáhle začne cena klesať spustí sa lavína výpredaju, keďže ľudia uvidia, že ďalší pokus o nové maximum sa odkladá na neurčito.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Je pád na 50 000 reálny?

Ak by sme zmerali hĺbku korekcie od historického maxima po 50 000 dolárov zistili by sme, že pád by dosahoval hodnotu 32 %. Keď sa pozrieme do minulosti zistíme, že korekcie s hĺbkou 30 % sú úplne bežné dokonca aj počas prudkých cenových rastov. Avšak každý cyklus je odlišný a preto sa nemôžeme spoliehať iba na históriu.

Note: There is a poll embedded within this post, please visit the site to participate in this post’s poll.

V skutočnosti Bitcoin od novembra 2022, kedy nastalo absolútne dno, nevytvoril ani jednu korekciu o tejto sile. Za toto obdobie nastalo iba 5 korekcii a všetky mali hodnotu od 20 do 23 %. A to sme v minulosti ešte nikdy nevideli. Takže je dosť reálne, že k prepadu na 50 000 dolárov napokon nedôjde.

Pád Bitcoinu na 50 000 dolárov. Zdroj: TradingView

Keď by sme hľadali odpoveď na otázku, či Bitcoin môže klesnúť na 50 000 dolárov, odpoveď by bola áno. Dokonca aj za takého predpokladu, že po korekcii by pokračoval dlhodobý cenový rast. Ak by ale cena skutočne mala ísť na 50 000 dolárov, zrejme by nenastal tak silný vzostupný odraz začiatkom mája, aký sme videli. Bitcoin v máji totiž vymazal takmer celý predošlý pád. To naznačuje, že korekcia čoskoro skončí.

Ak sa viac zaujímate o Bitcoin, odporúčame pozrieť sa aj na nasledujúce video:

The post Je pád Bitcoinu na 50 000 dolárov stále reálny? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie