Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Skrachovala cestovka, s ktorou idete na dovolenku? Podniknite tieto kroky

Nič nedokáže pokaziť dovolenku viac, než zistenie pár dní pred odchodom, že nemáte s kým vycestovať, pretože vaša cestovná kancelária ukončila činnosť. Mnoho ľudí ani len netuší, že aj cestovné kancelárie musia mať poistenie. Z dôvodu možných rizík sú podľa zákona povinné zabezpečiť ochranu proti úpadku a poistiť svoju činnosť proti insolventnosti. Uvádza to portál […]
Menej ako 1 min. min.

Nič nedokáže pokaziť dovolenku viac, než zistenie pár dní pred odchodom, že nemáte s kým vycestovať, pretože vaša cestovná kancelária ukončila činnosť. Mnoho ľudí ani len netuší, že aj cestovné kancelárie musia mať poistenie.

Z dôvodu možných rizík sú podľa zákona povinné zabezpečiť ochranu proti úpadku a poistiť svoju činnosť proti insolventnosti. Uvádza to portál webnoviny.sk.

Krach velikána

Iba nedávno nemecká cestovná kancelária FTI informovala o tom, že požaduje ochranu pred veriteľmi, ak by došlo k platobnej neschopnosti. Okrem toho uviedla, že budúce zájazdy, ktoré si už zákazníci kúpili, sa zrušia alebo skrátia. K tejto nepríjemnosti došlo aj napriek tomu, že táto spoločnosť je tretím najväčším touroperátorom v Európe. Spoločnosť podala žiadosť o začatie konkurzného konania na mníchovskom súde.

Služby tejto cestovnej kancelárie využívajú aj Slováci. Kancelária aktuálne robí všetko pre to, aby zájazdy, ktoré už prebiehajú, skončili podľa plánu. V prípade zájazdov, ktoré ešte nezačali, hrozí, že sa konať budú buď iba čiastočne, alebo vôbec.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Ako reagovať v tejto situácii?

Klienti cestovnej kancelárie nemôžu ovplyvniť uvedenú situáciu tým, že si zabezpečia vlastné cestovné poistenie. Cestovné poistenie totiž pokrýva repatriáciu, resp. návrat domov z dovolenky v iných prípadoch než je krach cestovnej kancelárie.

To zahŕňa úrazy, hospitalizácie, alebo prípadné živelné či iné udalosti v mieste dovolenky. Ide o situácie, ktoré znemožňujú pokračovanie v dovolenke, podľa podmienok konkrétnej poistnej zmluvy.

V prípade, že cestovná kancelária, ktorá je poistená proti úpadku alebo insolventnosti, zlyhá, klienti uplatňujú svoje nároky u poisťovateľa tejto kancelárie, ktorý zabezpečoval príslušný zájazd. Ak už klienti vycestovali a kancelária nedokáže zabezpečiť ich návrat domov alebo technickú asistenciu, teda návrat klientov do ich miesta bydliska, príslušná poisťovňa tejto cestovnej kancelárie sa o to postará.

„Preto by si mal klient pred vycestovaním, najlepšie už pred kúpou zájazdu, zistiť, či je cestovná kancelária poistená proti úpadku a v akej poisťovni, aby sa v prípade potreby vedel na ňu obrátiť,“odporúča Slovenská asociácia poisťovní.

Ostatné nároky, ako napríklad nevyužité služby, je potrebné vyriešiť po návrate domov. Najskôr je vhodné kontaktovať cestovnú kanceláriu a potom poisťovňu, v ktorej je kancelária poistená proti insolventnosti.

V prípade, že bol zájazd zrušený pred jeho začiatkom, je dôležité nároky predložiť najprv cestovnej kancelárii. Ak táto nedokáže splniť svoje záväzky voči klientovi, je potrebné obrátiť sa na poisťovateľa cestovnej kancelárie.

The post Skrachovala cestovka, s ktorou idete na dovolenku? Podniknite tieto kroky appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie