Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Každá slovenká ho má vo svojej kúpeľni. Nie každá vie, že je to zhluk baktérií. E.coli a to je len začiatok

14.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (). Siahate po kozmetike a líčite sa každý deň? Dávajte si pozor. Veľa osôb zabúda na to, ako ju správne používať a udržiavať v čistote. To je jednoduchá cesta k zdravotným problémom. Niektoré z líčidiel môžu byť skutočnou živnou pôdou pre baktérie. Siahate po kozmetike a líčite sa každý deň? […]
Menej ako 1 min. min.

14.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe ().

Siahate po kozmetike a líčite sa každý deň? Dávajte si pozor. Veľa osôb zabúda na to, ako ju správne používať a udržiavať v čistote. To je jednoduchá cesta k zdravotným problémom. Niektoré z líčidiel môžu byť skutočnou živnou pôdou pre baktérie.

Siahate po kozmetike a líčite sa každý deň? Dávajte si pozor. Niektoré z líčidiel môžu byť skutočnou živnou pôdou pre baktérie.
Foto: shutterstock/Motortion Films

Každodenné líčenie pomocou obľúbených produktov je pre mnohé ženy samozrejmosťou. Či už sa chystáte len mihnúť viečkami, alebo si urobiť poriadny mejkap, oplatí sa zabezpečiť, aby boli produkty, ktoré používate, riadne hygienické. Mnoho ľudí na to zabúda, čo môže mať nepríjemné následky.

Ako sa staráte o svoje štetce na make-up? Nezabudnite ich pravidelne čistiť

Asi nikoho neprekvapí, že štetce, ktoré používame na líčenie, treba pravidelne umývať. Je to preto, že sa na ne dostáva nielen prach, ale často aj baktérie, ktoré sú zdraviu škodlivé. Preto by ste ich mali čistiť aspoň raz týždenne. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je namočiť štetiny pod tečúcou vodou a pretrieť ich jemným mydlom alebo šampónom s dobrým zložením. Môžete si zaobstarať aj špeciálny prípravok. Potom ich dôkladne opláchnite, vyžmýkajte prebytočnú vodu a postavte ich do zvislej polohy, aby vyschli.

Štetce by ste mali čistiť aspoň raz týždenne.
Foto: shutterstock/prachyaloyfar

V 90 percentách z nich sa nachádzajú baktérie. Najviac ich nájdete na týchto výrobkoch

Časté čistenie si vyžadujú nielen štetce, ale aj samotné kozmetické taštičky. Štúdia vedcov z Aston University zistila, že v 90 percentách z nich sa nachádza množstvo baktérií vrátane E.coli a ďalších, ktoré sú okrem iného zodpovedné za kožné infekcie, infekcie močových ciest a otravy jedlom. Obzvlášť náchylné na kontamináciu boli populárne hubky na nanášanie mejkapu, ktoré boli navyše najčastejšie kontaminované aj plesňami. Preto pri týždennom čistení štetcov nezabúdajte na svoju kozmetickú taštičku a hubku na nanášanie mejkapu.

Ako dlho je vydrží riasenka?
Foto: shutterstock/popcorner

Ako dlho je vydrží riasenka? Keď sa zahustí, nerobte túto chybu

Riasenka je problematická aj čo sa týka údržby. Málokto si pamätá, že jej životnosť je zvyčajne šesť mesiacov a že potom často zhustne. Stáva sa to aj vtedy, keď ju zabudneme uzavrieť. Potom sa tiež stáva, že do nádobky pridáme vodu, aby sme ju zriedili. To je chyba, ktorá môže viesť k vzniku mnohých baktérií. Preto ak atrament zhustol alebo stvrdol, je bezpečnejšie riasenku vyhodiť. Prípadne, ak je ešte stále platná, ale stala sa nepoužiteľnou tým, že nebola uzavretá, vložte fľašu na niekoľko minút do horúcej vody. Mala by opäť nadobudnúť svoju pôvodnú podobu. Okrem toho nezabúdajte na umývanie a sušenie kefky každý týždeň. Udržíte ju tak nielen hygienicky čistú, ale aj uľahčíte jej aplikáciu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Táto masť je „rybím zlatom“ na vrásky. V socialistickom Československu to bol skutočný hit. Rozbíja vrásky ako valček

Táto ľahká masť hĺbkovo hydratuje pokožku. Pomáha tiež odstraňovať vrásky

The post Každá slovenká ho má vo svojej kúpeľni. Nie každá vie, že je to zhluk baktérií. E.coli a to je len začiatok appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie